Tofaş – İstanbul BBSK Maç Analizi! (30 Aralık)

Koç Orhun Ene’nin takımı son maçlarda toparlandı ve kadro kalitesinin hakkı olan sıralara doğru yükselişe geçti, şuanda 5 galibiyetle 9.sıradalar. Alt sıralardan kurtulmak adına karşılaştıkları iki rakipleri Uşak ve TED’i farklı geçtiler, takımda moraller üst seviyede şuanda. Tofaş hücumda çok potansiyelli bir takım. Elbette takımın lideri Mejia ama toplamda 5 oyuncudan çift haneli katkı alabiliyorlar. Ligde ortalama 84 sayı atarken potalarında 79 sayı görüyorlar.

İBB de son haftalarda yakaladığı çıkış ile dikkatleri çeken bir ekip, koç Edoğan takımdaki savunma alışkanlığını ve istikrarını yavaş yavaş oturtuyor. Artık mücadele etmeden maç kaybetmiyorlar, savaşan bir takım olma yolunda ilerliyorlar. Şuanda rakipleri Tofaş gibi 5 galibiyete sahipler ve averajla 11.sıradalar. Armand ve Calloway takımın liderleri, Sloven forvet Klobucar da geçen hafta gösterdiği performansla potansiyelini bir kez daha göstermiş oldu. Ortalama 74 sayı atarken potalarında 82 sayı görüyorlar.

Tecrübeli oyun kurucular liderliğinde yüksek tempoda oynamayı seven iki takımın mücadelesinde bol skor bekliyorum. Ayrıca maçın çekişmeli geçeceğini ve İBB’nin açılan handikapın aksine maçın içinde kalalabileceği kanaatindeyim.

Tahmin: ÜST (159.5) & MS2 (+11.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın