Tofaş – Gaziantep Basketbol Maç Analizi! (22 Kasım)

giray-ozkanGeçen hafta sonunda Türk Telekom’a farklı yenilen Tofaş sahasında lige iyi başlayan ancak sonra düşüşe geçen Gaziantep Basketbol’u ağırlıyor.

Tofaş ligde umduğunu henüz bulabilmiş değil. Sahalarında oynanan 3 maçtan ikisini kazansalar da Anadolu Efes maçında oyuna hiç ortak olamamışlardı. Sahalarında 83 gibi yüksek bir sayı ortalamaları olmasına rağmen yedikleri sayı ortalaması 85.Takımın skor yükünü ligin sayı liderliği istatistiğinin 2.si Da Shaun Wood, Andre Smith ve Lamar Patterson üstleniyor. 3 maçtır takımda olan Brian Qvale henüz istenen savunma ve hücum ritmini yakalayamadı.

Gaziantep ise sezona iki sürpriz galibiyetle girdikten sonra sakatlıklarında etkisi ile düşüş yaşadı. Yeni transferleri Glyniadakis form yakalayabilmiş değil. Takımın sayı yükünü Cory Higgins, Earl Calloway ve Paul Harris üstleniyor.

İki takımda geride kalan 6 maçta hemen hemen aynı sayıda hücum yapmasına rağmen Tofaş çok daha üretken bir yapıda. Gaziantep ise daha çok işin savunma yönünde ve deplasmanda ortalama 69.67 sayı yiyor. Ev sahibinin hücum temposunu yükselterek devre handikapını aşmasını bekliyorum.

Tahmin: İY 1  (-1.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın