Tofaş – Büyükçekmece Maç Analizi! (11 Şubat)

Koç Ene’nin takımı kurdukları kaliteli kadronun şuana kadar tam olarak hakkını veremediler. 7 galibiyetle halen play-off potasının bir galibiye gerisindeler. Son haftalarda da bir düşüş içerisindeler, 4 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildiler. Crocker’ın ritmini bulması ve Copeland’ın takıma alışması ile hücumda artık daha rahat skor buluyorlar, zaten Mejia ve Micic iyi liderlik ediyorlar takıma. Ligde ortalama 83 sayı bulurken potalarında da 80 sayı görüyorlar.

Ülkemizi Europe Cup’da da başarılı bir şekilde temsil etmeye devam eden Büyükçekmece ligde ise 6 galbiyetle orta sıralarda ve play-off potasından 2 galibiyet uzakta. Koç Çıvgın’ın takımı yüksek tempo basketbolunu benimsettiği Büyükçekmece ortalama 78 sayı atarken potalarında 83 sayı görüyor. Hayes en önemli kozları, ele avuca sığmayan skorer kolaylıkla 20 sayı barajını geçiyor bir çok maçta.

Yüksek tempoda ve açık alanda etkili oyunculardan kurulu iki takımın mücadelesinde maç sonucuna bahis yapmak bence riskli, denk takımlar diyebiliriz. Bunun yerine bol skor seçeneğine girilir, kazanan takımın 85 sayı noktalarına geleceğini düşünüyorum.

Tahmin: Üst (162.5)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın