Tofaş – Best Balıkesir Maç Analizi! (29 Ekim)

unver-erturkTofaş lige Darüşşafaka ve Galatasaray mağlubiyetleri ile başladıktan sonra favori olmadığı Büyükçekmece deplasmanında farklı kazanarak çoğu otoriteye göre bir sürprize imza attı. Fakat ben öyle olduğunu düşünmüyorum. İlk iki karşılaşmada Dacka ve Galatasaray gibi iki Eurolig takımına oyunun bazı bölümlerinde resmen ecel terleri döktürmüşlerdi. Geçtiğimiz sene çok iyi bir yapılanma ve proje ile çok rahat TBSL’ye yükseldiler. Tecrübeli ve kaliteli yerli rotasyonları var. Ligin en az sayıda yabancı oyuncusuna sahip takımları arasındalar. Bunlara rağmen Orhun Ene önderliğinde çok iyi bir TAKIM olmaları oyunun her alanında Yerli-Yabancı tüm oyunculardan ciddi katkı almalarını sağlıyor. Dacka maçı dışında ribaundlarda Galatasaray ve Büyükçekmece’yi resmen ezdiler. Maç başına 21.6 gibi ciddi bir asist yüzdesi yakaladılar. Sammy Mejia ve Vasliije Micic takımın sayı yükünü çeken isimler.

Best Balıkesir ligin en zayıf ekipleri arasında yer alıyor. 3 maçta galibiyet alamadılar. Michael Green ve Leon Williams takımın şuanda kilit isimleri durumunda. Bu iki ismin normal performans gösterdikleri bir günde bile kazanmaları çok zor. Randy Culperpper çok fazla top kullanmaya başladı. Efes maçında hücumda 21 sayı bulsa da hiç top paylaşımı yapmayıp 5 top kaybetmesi bu seviyelerde maç kaybettirir.

Best Balıkesir oynadığı 3 karşılaşmada ortalama 85 sayı yediler. Çok kötü savunma yapıyorlar. Bunun aksine karşılarında çok iyi savunma yapan bir takım bulunuyor. Balıkesir’in işi bu karşılaşmada çok çok zor. Tofaş ilk yarıdan farkı açıp rahat kazanacaktır.

Tahmin: İY 1 (-5.5h)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın