Tofaş – Anadolu Efes Maç Analizi! (27 Ekim)

giray-ozkanTBL’de sezona istediği gibi başlayamayan Tofaş sahasında Anadolu Efes’i konuk ediyor.

Tofaş lige galibiyet yaşayarak başladı. Ardından geçen hafta TED Kolej deplasmanında savunmada kötü bir performans göstererek yenildiler. Oynanan 2 maçta Samet Geyik, Da Shaun Wood ve Andre Smith ile etkili oldular. Elonu ise pota altında önemli bir tehdit oluyor. Tayfun Erülkü’den ise henüz istedikleri katkıyı alamadılar.

Anadolu Efes ise sezona Gaziantep mağlubiyeti ile başladıktan sonra geçen hafta zaman zaman denk geçen bir maç ile Trabzonspor’u yendi. Ivkovic özellikle TBL’de Furkan, Emircan ve Cedi Osman gibi tecrübesiz isimlere süre veriyor. Geçen sezonlarda çok süre almayan Doğuş’ta süre alan isimlerden oluyor.

İki takımda da genç tamamlayıcı isimler olsa da asıl rolü tecrübeli yabancılar paylaşıyor. Anadolu Efes bu yabancı isimlerde çok daha fazla öne çıkıyor. Anadolu Efes’in hücum gücü yüksek ve bunun karşısında da Tofaş’ın savunma sorunu var. Bu sefer Anadolu Efes’in hücum potansiyelini açığa çıkartarak kazanacağını düşünüyorum. Handikap 5.5 iken MS:2 diyordum ancak handikap yükselmesinin ardından üst önceliğim var.

Tahmin: (TS:150,5) ÜST

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (23 Mayıs)

İdeal 810 – Bamberg – Bayern Münih MS 1 : 1.55 972 – Beşiktaş – …

Bir Cevap Yazın