Tenerife – Real Betis Maç Analizi! (9 Ekim)

fersu-yahyabeyogluTenerife bu sezon Şampiyonlar ligi için ve ACB’de playoff yapabilmek için iyi bir kadro kurdu ki sezonun ilk maçında da iddaalı Gran Canaria’yı geçerek güzel bir başlangıç yaptılar. İkinci hafta da ligin zayıf takımlarından Obradoiro’yu etkili savunmaları ile rahat geçtiler. Richotti gibi önemli bir silahdan yine faydalanamayacaklar ama Beiran, White ve Vazquez’den özellikle hücumda çok iyi katkı alıyorlar. Yeni bir takım olmalarına rağmen takım savunmasını da oturtmuş görünüyorlar.

Veteran oyuncularla sezona iyi bir başlangıç yapan Betis deplasmanda hedef maçlarından birini kazandı Estudiantes’e karşı. Ancak ikinci maçta bu sefer kendi sahalarında Manresa gibi zayıf bir takıma yenilerek artı/eksi nötürlediler durumu. Yaşı ilerlemiş oyuncuların günlük performanslarına bakmak zorunda kaldıkları için kondüsyon problemi de yaşıyorlar maçlar içerisinde. Ayrıca pota altında atlet bir isme sahip olmamaları ribaundlar konusunda onları zorluyor.

Tenerife ligin en düşük tempolu takımlarından biri özellikle Richotti yokken. Bunun da etkisiyle rakiplerini de düşük skorda tutabiliyorlar, alt oynamak bir seçenek tabiki. Ama benim asıl tercihim MS1 olacak. Tenerife bu sene kurduğu dengeli kadroyla evinde Real ve Barcelona hariç her takıma kafa tutacak ve çoğunu yenebilecek güçte.

Tahmin: MS1 (-5.5)

İlginizi Çekebilir

Fransa – Belçika Maç Analizi! (18 Ağustos )

Eurobasket 2017 öncesi hazırlık maçları devam ediyor ve bugün Fransa ile Belçika takımları karşı karşıya ...

Bir Cevap Yazın

Kapat