Tenerife Canarias – Obradoiro Maç Analizi! (7 Ekim)

fersu-yahyabeyogluTenerife yaptığı önemli takviyelerle bu sezon da play-offun önemli adaylarından biri olacağını göstermişti ancak sezonun ilk maçında Gran Canaria gibi Süper Kupa’yı kazanmış formda bir takımı farklı yenmelerini açıkça beklemiyordum. Beiran’ın bulduğu 6 üçlük isabeti onları hücumda sırtlarken yeni transferleri Vazquez de sadece 17 dakikada tam 19 sayı bıraktı Gran Canaria potasına. Bu maç öncesi takımda eksik bulunmuyor.

Geçen yıl ki kadrosundan önemli oyuncularını kaybeden ligin orta alt sıra takımlarından Obradoiro aslında pota altına yaptığı iki potansiyelli takviye Allen ve Whittington ile fazlaca sükse yapmıştı transfer döneminde. Ama sezonun ilk maçında Baskonia karşısında savunmada ayakta kalamadılar. Hücumda ise Allen ve genç Yusta yeterli olmadı direnebilmeleri için. Obradoiro da bir eksik yok kadroda.

Tenerife’nin ilk maçta Gran Canaria karşısında gösterdiği hücum performansına aldanmamak lazım çünkü bunu sağlayan Gran Canaria’nın yüksek temposu ve rakiplerini buraya çekmesiydi. Obradoiro ise düşük tempoyu seven bir takım ve Tenerife’yi normal dünyaya döndürecektir. Bu nedenle bence verilen sayı baremi yüksek, tercihim alt olacak.

Tahmin: Alt (162.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (26 Nisan)

Serinin 3. maçındaki analizimde Fenerbahçe’nin seriyi uzatmayarak 3-0 kazanacağını söylemiştim. Ancak 3. maça Baskonia çok …

Bir Cevap Yazın