TED Kolejliler – Uşak Sportif Maç Analizi! (11 Şubat)

Ligin zayıf halkası TED Kolejliler geçen hafta Anadolu Efes karşısında son saniyede mucizeyi kıl payı kaçırdılar. Ligde henüz galibiyetleri yok artık BSL’nin ilk düşen takımları oldukları da garanti diyebiliriz. Thomas ve Shorter’ı önümüzdeki sezonlarda daha üst seviyelerde görebiliriz, koç Sevim ve TED’in bu sezon en olumlu noktası bu oyuncuları bize tanıtmaları diyebiliriz. Son 5 maçta sadece 1 kere 9.5 handikapın içinde kalarak yenildiler, o da özel bir konsantrasyonla çıktıları geçen haftaki Anadolu Efes maçıydı zaten.

Geçtiğimiz sezonlarda uygun bütçelerle flaş takımlar kurmayı başaran koç Bulkaz’ın Uşak’ı bu sezon kadro yapılanması konusunda problem yaşadılar ve sezon başında yaptıkları hatalı hamlelerin halen altından kalkabilmiş değiller. Şuanda 5 galibiyetle sondan üçüncü sıradalar ve Balıkesir alttan ciddi bir çıkışla onları zorlamaya başladı, artık düşme potasından çok da uzak değiller. Şampiyonlar Ligi’nden elenmiş olsalar da Europe Cup’da yollarına devam ediyorlar ve çift kulvarda ilerlemek de onları hayli zorluyorlar, özellikle yorucu yolculuklar açısından. Ancak ligde kalmak şuanda onların temel hedefi doğal olarak.

TED Kolejliler artık ligde prestij mücadelesi veriyor ve zaten işler kötü giderken geçen hafta Efes karşısında son topta kaybetmeleri de bir nevi lige koydukları nokta oldu bence. Düşme potasından uzak kalmak isteyen ve bir galibiyet serisi yakalamak isteyen Uşak bu maçı hedef olarak görüyor, zayıf rakipleri karşısında handikapı geçerek kazanacaklardır.

Tahmin: MS2 (-9.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın