TED Kolejliler – İstanbul BBSK Maç Analizi! (29 Ekim)

unver-erturkSezon başında da belirttiğim gibi ligin açık ara tartışmasız en zayıf ekibi TED Ankara Kolejliler lige 0/3 yaparak başladı. Her takım lige galibiyet alamadan başlatabilir fakat 42-49 ve 39 sayılık farklar ile gelen mağlubiyetler Avrupa’nın en gözde ligi olan Türkiye Basketbol Süper Ligi’ne yakışmıyor. TED Kolejliler kesinlikle sezon başında yaşadığı maddi sorunlar yüzünden ligden çekilmeliydi. Kadrolarında 17-18 yaşlarında mecburiyetten oynayan genç oyuncular var. Bu rencide edici mağlubiyetler daha yeni profesyonel olmuş genç oyuncularımız için oldukça vahim bir durum. Shorter, Morrison ve Love haklı olarak çok fazla top kullanıyorlar ve 3 maçta yakaladıkları hücumda ortalama 58.3 sayının neredeyse tamamını bu isimler atıyor. Beşiktaş karşılaşmasında oyundan atılan ve 2 maç ceza alan Thomas’ın cezası doldu ve bugün oynayabilecek. Guard rotasyonunda ki ciddi açıklığı Maurice Carter’ı transfer ederek bir nevi kapatmayı deneyecekler. Bu transfer ile birlikte 5 yabancı oldular. 5 oyuncuda vasatın bir tık ötesinde isimler ve rotasyon kalitesini de düşünürsek ligde kalmalarını geçtim galibiyet almaları gerçekten mucize durumda.

İstanbul BBSK lige 0/3 yaparak başlasa da Efes, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları ile lige başladığı için kabul edilebilir mağlubiyetler aldılar. Onlarda ligin en genç kadrolarından birine sahip olsalar da takımda ki yabancı oyuncuların tecrübeleri ve genç oyuncuların yıllardır bu ligde oynaması planlı bir proje takımı olduğunu gösteriyor. Kartal her gün üstüne koyarak daha iyi oynuyor. Deniz eskiye nazaran ayak oyunlarında çok başarılı ve daha da üstüne koyabilirse boyalı alanda ilerde çok ciddi bir tehdit oluşturabilecek bir oyuncu. Calloway’in yaşı ilerlese de çok tecrübeli bir oyuncu ve daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. Sean Armand takımın sayı yükünü çeken isim. Jaka Klobucar ve Ben McCauley çift hanelerde destek veren isimler. Ayrıca sakat 3 sakat oyuncuları bulunuyor ve onlar takıma döndükten sonra Play-Off hedefi olan bir takım olabilirler. Bu yüzden Efes, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile başlayan zorlu fikstürlerinin bu şartlarda ligde başlangıcı için onlar adına bir şans olduğunu düşünüyorum.

TED Kolejiler’de yeni transfer Carter’ın oynayıp oynayamayacağı henüz belli değil. Fakat oynarsa da takımla hiç çalışmamış bir oyuncunun ciddi katkı vermesi zor. İstanbul BBSK kaybettiği karşılaşmalarda Efes maçı dışında maçın bazı bölümlerinde çok iyi performanslar ortaya koymuştu. Galibiyete çok ihtiyaçları var ve karşılarında tamda isteyecekleri bir takım bulunuyor. İstanbul BBSK ilk galibiyetini farklı şekilde alacaktır.

Tahmin: MS 2 (-22.5h)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın