TED Ankara – Gaziantep Maç Analizi! (9 Ocak)

unver-erturkTürkiye Basketbol Liginin ilk yarısının son haftasına girilirken sıralamada ilk 8 içinde yer alan takımlar Türkiye Kupa’sında yer alacağı için çoğu maç final havasında geçecek.O maçlardan birinde TED Ankara sahasında Gaziantep’i ağırlıyor. TED Ankara Kolejliler ligde oynadığı son 5 karşılaşmada 2 galibiyet alabildi. Deplasmanda oynadığı 3 karşılaşmdan(Beşiktaş,İstanbul,A.Efes) mağlup ayrıldı. Son Efes deplasmanında ilk yarıyı farklı geride kapatmalarına rağmen çok iyi bir geri dönüş yaptılar ve maçın son bölümüne önde girdiler. Marko Tomas ve Kalin Lucas (özellikle Tomas) vasat günleri yerine normal günlerinde ki gibi oynasalardı Anadolu Efes’i deplasmanda yenebilirlerdi. Sanikidze ne kadar kaliteli bir isim olduğunu her maç göstermeye devam ediyor.
Gaziantep’te koç Zdovc’un yerine Dedas geçtikten sonra Calloway’in direksiyona geçip tempoyu düşüren oyunları gitti,daha tempolu bir takım geldi ki bu kadar şutörün olduğu bir takımın düşük tempoda oynaması ne kadar doğruydu ? Yorum sizin olsun. Rautins istikrarsız bir şekilde dış atış denemeye devam ediyor.

Gaziantep kazanırsa büyük ihtimal Türkiye Kupası’nda yer alacak.TED Ankara galip gelse bile kaderi diğer takımların elinde.Gaziantep her ne kadar 8 deplasnam maçından sadece 2 galibiyet alsada yeni oyun tarzlarının onlar için daha iyi olacağını düşünüyorum.Handikap avantajıyla MS 2.

Tahmin: MS 2 (+3.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın