Tayland – Lübnan Maç Analizi! (5 Mart)

Bugün için hazırladığım diğer analizle olduğu gibi bu analizde de formattan bahsetmek istiyorum çünkü doğru formatı Türkiye’de çoğu kişi bilmiyor ve bilinmeyen format üzerine bu maç her iki takım için de iddiasız bir maç gibi duruyor ama aslında öyle bir durum kesinlikle yok. Diğer yazıda yazdığım formatı buraya da aynen kopyalıyorum;

”Asya Kupası için elemelerde A, B, C, D ve E olmak üzere 5 adet grup var. Her grupta ilk 2 sırayı elde eden takımlar direkt olarak Asya Kupası’na katılmaya hak kazanıyorlar. Aslında buraya kadar herkesin bildiği bir şeyi söyledim ancak şimdiki bilgi bahisimizin ana konusunu oluşturuyor. 5 gruptan en yüksek puanı alan 3.sıra takımı da tıpkı ilk-2’ye girmiş gibi Asya Kupası’na katılmaya hak kazanıyor. Bu bilginin çoğu yerde olmadığını görüyorum ve o yüzden mutlaka analizimde yer vermem gerektiğini düşünüyorum. ”

Maç öncesi baktığımız zaman Lübnan 5 puanla 3.sırada ve 2.liğe yükselme gibi bir şansı yok ancak kazanması durumunda 8 puana geliyor ve en iyi 3.’lük için epey iddialı bir konuma geliyor. Bir önceki analizimde yazdığım Irak – Çin maçının ms-1 bitmemesi durumunda Lübnan’ın kazanması demek en iyi 3.lüğün gelmesi ve Asya Kupası’na katılmaya hak kazanması demek olacak. Eğer Irak kazanırsa bu sefer Çin 8 puanda kalacak ve Lübnan’a sadece kazanmak yetmeyecek bir de averaj düzeltmek gerekecek ve 5 farklı bir galibiyet gerekecek. Tabi ki 5 farklı kazanmaları mümkün mü? Mümkün ancak epey zor. Rakip Tayland’ın henüz puanının olmaması, 5 maçta 16 gol yemiş olması tabi ki bunlar hep Lübnan için motivasyon kaynağı olacaktır. Biz zaten 4-5 fark atmaları ile ilgilenmeyeceğiz ki atmamaları benim diğer analizim Irak Ms-1 için de önemli. Kadroda ideal 11’den Bilal cezası Adnan ise sakatlığından dolayı forma giyemeyecek olsa da Lübnan’ın bu motivasyonla maçı kazanacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 : 2.10

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın