Stuttgart – Hertha Berlin Maç Analizi! (6 Mart)

ulas-eskiturk

Stuttgart kadrosunun kalitesi ile ligdeki konumları çok zıt durumda. Kadroları çok iyi olmasa bile Bundesliga için yeterli bir kadro, özellikle hücum anlamında iyi isimlere sahipler. İbisevic, Harnik ve Werner gibi isimler var. Orta alana Die katkısı geldi, Romeu ve Gentner de orta sahanın katkılı isimlerinden ikisi. Ancak bir türlü istikrar sağlayamıyorlar. Son sırada olmalarının en büyük etkilerinden bir tanesi olarak da kendi sahalarındaki inanılmaz kötü performansı gösterebiliriz. 11 maçtan sadece 1 tanesinde galip gelebildiler. 8 mağlubiyetleri, 2 de beraberlikleri var.

Hertha Berlin için de benzer ifadeleri kullanabiliriz. Kadrolarında Kalou, Stocker ve Schieber gibi etkili isimler olmasına karşın halen alt sıralardan kurtulamadılar. Küme düşme potasından yukarılara tırmanmaları için seri galibiyetler lazım.

İki takımın mücadelesinde kuşkusuz en önemli unsurlar Stuttgart’da Harnik’in, Hertha’da ise Schieber’in olmayışı. Schieber sakat, Harnik ise cezalı durumda. Harnik’in olmaması nedeniyle Stuttgart’ın etkisiz olacağını düşünüyorum. Her ne kadar Schieber’de büyük eksiklik olsa bile Hertha’nın bu maçtan puan çıkartacağını düşünüyorum.

Tahmin: ÇŞ X-2 (1.52)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın