Strasbourg – Le Mans Maç Analizi! (23 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluStrasbourg ilk maçta ortaya koyduğu kusursuza yakın basketbolla şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu gösterdi. Benchten müthiş bir katkı aldılar, 85 sayının 43’ü geldi. Leloup, Howard ve Duport’tu bu katkının temeli. Bunun yanında hücumda topun değerini çok iyi bildiler 24 asiste karşılık sadece 7 top kaybı yaptılar. Weems ise Travis karşısında yıldızlaştı. Hem onu durdurdu hem de 22 sayı ile hücumda takımın lideriydi.

Koç Kunter’in ekibinde ise hücumda çarklar hiç dönmedi. Temel dişliler McKee ve Travis devre dışı kaldı sert Strasbourg savunması karşısında ki benchten de çok az katkı alabildiler. McKee’nin devredışı kalması organizasyon anlamında da onları çok zorladı, 13 asiste karşılık 11 top kaybı yaptılar. Hücumda düşen Le Mans savunmada ise beklenen performanslarının çok gerisinde kaldılar.

Strasbourg formda, moralli ve şampiyonluğu çok istiyor. Kendi sahalarında Le Mans’a bir darbe daha indirip avantajı korumaya çalışacaklar. Weems’in yanına Beaubois ve Collins’in de katılımıyla bir kez daha farklı kazanacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: Ms1 (-7.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın