Stoke City – Sunderland Maç Analizi! (30 Nisan)

ender-soy

47 puanla 10.sırada bulunan Stoke, 31 puanlı düşme hattının hemen üstünde 17.sıradaki Sunderland’ı ağırlıyor. Stoke ligin hedefsiz takımlarından. Ligte 9.veya 10.sıra dışında yerlerinin değişmesi çok zor. Son 3 maçta Liverpool, Tottenham ve City ile oynayıp toplam 12 gol yediler, sadece 1 gol atabildiler. Bu maça bir toparlanma gözüyle bakmaları muhtemel. Kaleci Butland, Glen Johnson, Affelay, Shaqiri, Jon Walters gibi önemli isimler sakatlıkları sebebiyle oynamayacaklar.

Sunderland ise ateş hattında. Düşme potasındaki Norwich ile puanları eşit. Her maç final havasında geçiyor. Norwich’in bu hafta Arsenal deplasmanına gidecek olması Sunderland’in buradan çıkaracağı puan yada puanlar ile potadan biraz uzaklaşmasını sağlayabilir. Geçtiğimiz hafta Arsenal karşısında kalelerini iyi savunup maçı 0-0 bitirdiler. Oynadıkları son 4 maçta sadece 2 gol yediler (Liecester’a 2-0 kaybettikleri maç).

Sunderland’in bu deplasmandan mutlak suretle puanla dönmesi gerekiyor. Stoke ise son haftalardaki farklı mağlubiyetleri unutturma peşinde. Zor bir 90 dakika olacak. Bahis açısından uzak durmakta fayda var. İlla ki bir tahmin yapacak olursam Sunderland’in son zamanlardaki maçlarında tempoyu çok düşürdüğünü ve önce kaybetmemeyi amaçladığını görüyoruz. Fazla gol olmaz düşüncesindeyim.

Tahmin: 2,5 Alt (1.50)

İlginizi Çekebilir

Manchester City – Real Madrid Maç Analizi! (27 Temmuz)

Uluslararasi Şampiyonlar Kupasi ‘nda Pep Guardiola ‘nin takimi Manchester City, Son Avrupa Şampiyonu ve La ...

Bir Cevap Yazın

Kapat