Sırbistan – İtalya Maç Analizi! (10 Eylül)

unver-erturkÖlüm Grubu diyebileceğimiz B grubunda son maçlar sıralamayı belirleyecek. Sırbistan İtalya mücadelesini kazanan grubu lider olarak bitirecek ve Polonya ya da Finlandiya’nın rakibi olacak. Sırbistan turnuvaya sürpriz İspanya galibiyeti ile başlayıp grupta oynadığı 4 maçıda kazandı. İtalya ise yarım asır aradan sonra Milli takımımıza ilk maçta kaybedip turnuvaya kötü bir giriş yaptıktan sonra sırasıyla İzlanda,İspanya ve son olarak dün akşam çok çekişmeli geçen ve uzatmaya giden mücadelede Almanya’yı pardon Dennis Schröder’i mağlup ettiler. İtalya takımı turnuva başından buyana savunma yapabildiği bir maç olmadı. Hücumda çok iyi dış atıcılara sahip bir takımlar. Özellikle Melli ve Cusin’in dahil olmadığı 5’lerde takımın tüm oyuncuları dış şut atabilecek tehditteler. Gallinari inanılmaz bir turnuva geçiriyor desek yanlış olmaz herhalde. Dünde son 3 saniye kala kullandığı topta maçı uzatmaya taşıdı. Belinelli çok fazla sorumluluk alıyor. Yavaş yavaş turnuvaya ısınmaya başladı. Gentile çok istekli ama çok basit hatalar yapıyor. Daniel Hackett’a ise biri turnuvanın başladığını hatırlatmalı.

Sırplarda ise Türkiye maçında Teodosic tam anlamıyla kendine geldi. Türkiye maçında 17 sayı 13 asist ile oynayan Teo turnuva başından beri 14/1 attığı 3 sayı çizgisinin gerisinden 8/3 atarak azda olsa özgüvenini yerine getirdi. Bu takım eğer finale kalmak istiyorsa hücumda Teodosic’e çok ihtiyacı var. Sırp takımı rotasyon olarak çok geniş ve her oyuncu ilk 5 oyuncusu gibi mücadele veriyor.

Sırplar buraya 4/4 ile geldiler ve grubu 5/5 ile bitirmek isteyeceklerdir. İtalyanlar ise kaybederlerse diğer sonuçlara göre 3. olma ihtimalleri de var. İtalya kazandığı maçları savunması ile değil hücumuyla kazandı. Sırplarında bu tempoya ayak uyduracağını düşünüyorum. Öncelik Üst ,sonra handikap avantajıyla MS 2.

Tahmin: 160.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın