Sırbistan – Ermenistan Maç Analizi! (4 Eylül)

burak-akcayİki iddiasız takım Sırbistan’da karşı karşıya geliyor. Bu tip maçların tahmini her zaman için zor olmuştur. Önümüzde iki seçenek vardır: Ya iki takım da rahat oynar ve zevkli bir maç olur ya da sıkıcı, 90 dakika boyunca top çevirilen, “Bitse de gitsek” mantığında bir maç olur. Peki bu maçta neden gollere yakınım?

Önce Sırbistan’dan başlayalım. Yeni bir yapılanma sürecinde Sırp futbolu. Ivanovic, Kolarov, Matic gibi uluslararası tecrübeye sahip oyuncuların etrafına Aleksandar Mitrović, Lazar Marković, Dušan Tadić, Adem Ljajić, Andrija Živković gibi genç ve Avrupa’da adından söz ettirmeye başlamış yetenekleri sos olarak serpmiş ve ortaya Cupcake kıvamında güzel bir karışım çıkmış durumda. Alttan da Ümit Milli seviyesinde harika yetenekler geliyor. Belki skor ve futbola henüz yansımadı bu atılımlar. Ama birkaç sene içinde uyum sağlandıkça zirveye oynayan bir takım izleyebiliriz.

Ermenistan ise, karınca kararınca takılan bir takım. Eldeki malzeme kısıtlı ve onlar da bu değerlere sıkı sıkıya sarılma eğilimindeler. Henrikh Mkhitaryan etrafında kurulan bir takım desek yanlış olmaz sanırım onlar için. Marcos Pizzelli, Yura Movsisyan, Gevorg Ghazaryan gibi isimlerle de bu yapıyı desteklemeye çalışıyorlar. Grupta puan açısından önemli işler yapmasalar da özellikle son maçlarda zevkli düellolar izlettiler. Son Portekiz maçında da rakipten etkili oynayıp yenilmek onlar adına trajikti. Ben Sırbistan önünde de futbol oynamaya çalışan bir takım izleyeceğimizi düşünüyorum.

Tüm bu nedenlerden ötürü iki rahat takımdan keyifli ve akıcı bir futbol bekliyorum. Öncelikli tercihim 2,5+…Sistem kuponları için ise 4-6 gol tercihini ön plana çıkarıyorum. İlk etapta 3 gol benim için kafi, 4-6 gol aralığı ise şukela olacaktır.

Tahmin: 2,5 Üst (1.65) & 4-6 Gol (3.20)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın