Sırbistan – ABD Maç Analizi! (21 Ağustos)

fersu-yahyabeyogluSırbistan grup maçlarında beklenenin aksine hayli zorlandı ve ancak 4.olarak çeyrek finale çıkabildi. Grupta Fransa’ya 76-75 ve ABD’ye 94-91 kaybettikleri maçlar ile çeyrek finalde Hırvatistan’ı 86-83 geçtikleri maç ile bizlere basketbol ziyafeti sundular. Ayrıca yarı finalde turnuvanın flaş ekibi Avustralya’yı tam 26 sayı ile geçerek madalya kazanmayı ne kadar çok istediklerini, hedefe nasıl kilitlendiklerini net olarak gösterdiler. Teodosic takımını bir maestro gibi yönetirken Bogdanovic ve Raduljica da onun en büyük yardımcıları oldular. Özellikle Bogdanovic’in hücumda gösterdiği performans Sırbistan adına çok değerliydi. Tabi genç Jokic’i de unutmamak lazım. Neden NBA’de bu kadar rahat formayı kaptığını kanıtladı, kesinlikle Sırbistan basketbolunun geleceği.

Her Olimpiyatın açık ara favorisi olan ABD yine grup maçlarında ve eleme turlarında konsantrasyon problemi yaşadı ve zorlandı. Avustralya’yı 98-88, Sırbistan’ı 94-91 ve Fransa’yı da 100-97 yenebildiler. Bunun yanında yarı final mücadelesinde de İspanya’yı beklendiği gibi çekişmeli geçen maçta 82-76 geçebildiler. Turnuva boyunca savunma konusunda sorun yaşayan ABD için en önemli gelişim bu maçta gösterdikleri savunma performansı ve beklenenin hayli altında kalan Thompson’ın hücumda takımı sırtlamasıydı. Durant, Anthony, Irving üçlüsü de bu maçta da ABD’nin en önemli kozları olacak. Bunun yanında Cousins’in kötü performansı Jordan’ı çok daha değerli yaptı, Raduljica karşısında göstereceği performans belirleyici olacak. Irving ve Teodosic arasındaki düelloyu da keyifle bekliyor olacağım.

Bogdanovic, Kalinic ve Jokic’i bir kenara bırakırsak takımda çokça süre alan diğer yıldızlar atletik özellikleri ile bilinen isimler değiller. Özellikle Teodosic sert savunmalar karşısında zorlanan ve tercih hataları yapabilen bir isim. ABD mutlaka Lowry ile bu baskıyı onun üstünde kurmak isteyecektir. Bununla birlikte Durant ve Anthony Jokic’e ters gelecek isimler, genç oyuncunun kendinden çok daha çabuk, atletik ve dış şut tehditi olan bu isimlerin karşısında durması pek kolay olmayacak. Durant’in bu maçta yıldızlaşmasını ve hücumda takımını taşımasını bekliyorum. Bugüne kadar 14 altın, 1 gümüş, 2 bronz madalya kazanmış olan ABD maçın ağır favorisi. Madalya yolunda full konsantre olan ABD’nin baştan sona maçı üstün götüreceğini düşünüyorum. İspanya’nın yaptığı gibi ilk yarıda Sırplar direnecektir, handikapın içinde kalırlar, çabuk pes etmeyeceklerdir. Ama maçın sonunda kadro derinliği, fiziksel ve atletik üstünlüğü toplayınca ABD handikapı aşacaktır. Sürpriz değerlendirmek isteyenlere önerim İY/MS 1/2 olacak.

Tahmin: MS 2 (-15.5h)

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (20 Nisan)

İdeal 968 – San Antonio Spurs – Golden State Warriors Ms2 1.40 960 – Miami …

Bir Cevap Yazın