Shimizu – Kawasaki Maç Analizi! (30 Mayıs)

japon-tipsYarın özellikle izleyeceğim maç. Eğer bu maçta oyuncular beceriksiz olmazsa +7 olmaya aday. Neden böyle düşündüğümü açıklamam gerekirse, iki takımın da savunmalarında ciddi anlamda büyük sorunlar var. Kawasaki’nin muhteşem dörtlüsünden her zaman bahsediyorum. (Okubo, Kobayashi, Renato, Elsinho) Ancak bu muhteşem 4’lüden Okubo cezalı, Kobayashi de sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek. Forvette %99 Sugimoto ile başlayacaktır . (13 maç, 5 gol) Üstüne Kawasaki ortasahasının en önemli ismi Nakamura da sakatlıktan çok diri döndü. Shimizu ise haftaiçi oynadığı maçta ilk 11’inin neredeyse tamamını dinlendirdi. Omae-Utaka ikilisi zayıf Kawasaki savunmasını çok zorlayacaktır. Ancak Shimizu savunmasından da 2 önemli oyuncu Inukai ve Hiraoka bu maçta forma giyemeyecek.

İstatistiklere ve form durumlarına bakacak olursak ise; Shimizu bu sezon evinde oynadığı 6 maçta 11 gol atarken 12 gol yedi. Toplamda 13 maçından 9’u Üst oldu. Evinde oynadığı 6 maçtan 5’i hem üst hem kg, 4 maç da 3.5 üst oldu. Kawasaki’nin toplamda 13 maçında 9’u üst oldu. Ancak son 4 maçından 3’ü alt oldu. Deplasmanda oynadıkları 6 maçtan 3’ü alt oldu. Yamagata hariç bütün takımlara gol attı, Nagoya hariç bütün takımlardan da gol yedi. 1.40 orandan üst seçeneğini beğenmeyenler 1.75 orandan Kawasaki galibiyetine de oynayabilirler.

Kendi aralarında oynadıkları son 5 maçtan 4’ünü deplasman takımları kazanırken, son 5 maçtan 4’ünü de Kawasaki kazandı. Shimizu’nun sahasında oynanan son 5 maçta Kawasaki’nin 4 galibiyeti varken 1 maç da berabere bitti.

Tahmin: 2,5 Üstü (1.4)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın