Seattle Storm – Minnesota Lynx Maç Analizi! (17 Ağustos)

WNBA’de sezona aslında kötü bir başlangıç yapmayan Seattle Storm, ligin favori ekibi Minnesota Lynx’i ağırlıyor. Özellikle maç takviminin son virajında büyük düşüş yaşayan Seattle, bu maçı kazanıp Play off yarışından kopmamak istiyor. Buna ek olarak play off yarışında şu an bulunmalarının sebebi, evlerinde oynadıkları maçlarda, dışarıda oynadıkları maçlara göre daha az kırılgan bir takım izlenimi olmaları. Seyirciyi arkalarına aldıklarında, maç içindeki belli sekanslarda ani sayı farkları yaratabiliyorlar. Her ne kadar son maçlarında, büyük düşüşteymiş gibi görünseler de, deplasman takviminde böyle bir karne elde etmeleri zaten beklenmekteydi. Bu maç kendileri için büyük önem arz etmekte. Gergin olmaları beklenebilir fakat bu gerginliği bertaraf edebilecek seviyede tecrübeli oyunculara sahipler.

Ligin lideri Minnesota Lynx ise, form durumu olarak geçen yıldan bir tık aşağıda olsa da, yine de çok iyi bir takım görüntüsü veriyor. Şampiyonluğun en büyük adayı olarak kendilerini görüyorum ben. Takımda ameliyat olan Linsdey Whalen maçta oynayamayacak. Başlangıç beşinde olan bu ismin sakatlığından sonra oynadıkları dört maçın ikisini kaybettiler. Bu da Whalen’in takım için ne kadar önemli bir isim olduğunu aslında ortaya koyuyor. Takımda Whalen dışında bir eksik yok, üstlerinde bir baskı şu anlık yok ve bu maça çok rahat çıkacaklar ancak son birkaç maçtır bocaladıkları da bir gerçek.

Her ne kadar form düşüklüğü yüksek seviyelerdeymiş gibi görünse de, Seattle Storm’un bu sezon içeride oynayacağı üç adet maçı kaldı. Deplasmandaki karnesine de bakılacak olursa, özellikle bu üç maçı kaybetme lüksleri yok gibi duruyor. Aksi takdirde play off yarışının gerisine düşecekler ve bu yıl sezonu erken kapatmış olacaklar. Bu maça iyi başlayan tarafın Seattle Storm olacağını, maçı tamamen önde götüremese de maçtan kopmayıp, hatta maçı kazanabileceklerini düşünüyorum. Ancak maç içerisinde yaşanabilecek olası bir kopma nedeniyle, ilk yarı Seattle Storm tercihinin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Tahmin: İY 1 (+3,5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın