Sassari – Olimpia Milano Maç Analizi! (4 Haziran)

necaİtalya basketbol liginde  play-offlar devam ederken harika karşılaşmalar oynanmakta. Bunlarda bir tanesi de Sassari Milano takımları arasında geçen mücadeleler. Seride durum 2-1 Sassari lehine. Sassari ilk maçta Milano’yu devirerek  muazzam bir işe imza atmıştı. Ev sahibi takım her zamanki gibi bir kolej takımı havasında oynamaya devam ediyor. İlk maçta son 5 dakikaya girilirken 6 sayı geridelerdi ancak maçı farklı kazanmasını bildiler. Bunda temel etken çok genç ve yetenekli oyunculara sahip olmaları ve  hücum 7-8 saniye de sonlandırmaları. Bu sezon iç sahada da fena oynamıyorlar diyebiliriz. Kendine diş rakipleri farklı yendiler. Sanders  özellikle playofflarda çok başarılı bir performans gösteriyor. Son maçta da bunun etkilerini gördük ve ilk yarısını yenik kapatmalarına rağmen 3. periyot çok iyi bir oyunla maçı kazanmasını da bildiler. Lawal pota altındaki etkinliğini artırınca durdurulması zor bir oyuncu haline geliyor.

Milano ise 2. maçı kazanarak bir az olsun rahat nefes almıştı ancak deplasmanda çıktıkları ilk maçı kaybettiler. Normal sezonu 1. bitiren Milanonun yarı finalde elenmesi başarısızlık olarak kabul edilir. Son maçta önde oldukları maçı verdiler. Gentile muazzamın ötesinde bir oyunla 27 sayı kaydetti. Samuels ve Hackett  ise bu takımın önemli silahları. 2. maçta yer almayan Kleaa bu maçta tekrar sahadaki yerini aldı ve Kleaa 8 sayı kaydetti. Gentile bu takımın en formda ismi  ve son 2 maçta 27.0 sayı ortalaması ile oynamakta. Milano açısından kabus gibi sezon sonu olabilir. Oyuncular bu maçın ne kadar önemli olduğunun farkında.

İç sahada taraftarını arkasına alan Sassari iyi basketbol sergilemekte.Ancak bu serilerde tecrübe konuşur kalitesi ile Milano’nun buradan galibiyet ile ayrılacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 (4.5h)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın