San Antonio Stars – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (2 Eylül)

necaWnba’de Bu gece Stars sahasında Sparks’ı konuk edecek. Sparks 26 maç sonunda sadece 6 galibiyet elde edebildi. Takımda bu maç öncesi sakatlıklar can sıkmakta. Montgormery (5.3 sayı) ayak bileğinden sakat, Hamby (9.2 sayı) hastalığında, Kayla Alexander (12.1 sayı) ise beyin sarsıntısı geçirmesi nedeniyle bu maçta yoklar. Zaten Mc Bridge ve Robinson sezonu kapatan isimlerdi. 26 maç sonunda zaten 71.2 sayı ortalaması ile oynayan takımın 4 önemli oyuncusu bu maçta forma giyemeyecek. Bu oyuncuların oynamadığı son Connect maçında sadece 62 sayı kaydetmişlerdi. Pota altında rotasyonları iyice kısıtlı. Sayı bulmakta zorluk çeken bir ekip olduklarını ve ligin en zayıf halkası olduğunu bir dipnot düşelim.

Sparks ise 1 aylık aranın ardından çıktığı 2 maçta mağlup oldu. Sparks bu ligin şampiyonluk adaylarından. Büyük takımlar üst üste 3 kez kaybetmez. Hem de elinizde Parker, Ogwumıke, Toliver ve Beard ve Carson gibi çok çok önemli oyunculara sahipseniz. Sparks’ın bu maça özel hazırlandığını resmi hesaplarından takip ettim. Maç başına 85.4 sayı ortalamaları bulunmakta.

Sparks geride kalan iki mağlubiyeti unutturmak için ideal ve zayıf bir ekiple karşılaşıyor. Büyük takım kimliğini sahaya yansıtıp rakibininde eksik olmasını iyi değerlendirip maçı çift haneli farklarla kazanacaktır. Aynı zamanda ilk yarıdan da hızlı bir giriş bekliyorum.

Tahmin : İY 2 (-6.5) %90 2/2 (-6.5/-12.5) %75

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın