San Antonio Spurs – Phoenix Suns Maç Analizi! (28 Aralık)

21.YY NBA Tarihi diye bir kitap çıkarsak en istikrarlı takımlar sıralamasında birin sırayı Spurs’a veririz. Koç Popovich önderliğinde bu sene de aynı çizgilerinde devam ediyorlar. Sistemleri her sene olduğu gibi sıkıntısız işliyor. Şu anda Batı’da ve tüm NBA’de ikinci sırada yer alıyorlar. Son sekiz maçlarının yedisini kazandılar. En son Christmas gecesinde aldıkları farklı Chicago galibiyeti ile beraber kendi evlerindeki galibiyet serilerini beş maça çıkardılar. Takımın en skorer ismi 24.4 sayı ortalamasıyla Kawhi Leonard. Ona LaMarcus Aldridge ve Pau Gasol yardımda bulunuyor.
Phoenix Suns ise tüm ligde sondan dördüncü sırada yer alıyor. Son altı maçlarının beşini kaybettiler ve ligin maç bazında en çok sayı yiyen takımlar arasında ilk üçte yer alıyorlar. Savunmaları çok kötü ve hücum güçleri de bu eksikliği tamamlayacak düzeyde değil. Bugün Sa Spurs karşısında mücizeye ihtiyaçları var. Takımın en skorer ismi 20.1 sayı ortalamayla Eric Bledsoe.
Spurs’ün ilk yarıdan maçı koparmasını bekliyorum.
Tahmin: İY1(-8.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın