San Antonio Spurs – Orlando Magic Maç Analizi! (30 Kasım)

osman-cengizSpurs, son 9 maçın tamamını kazandı. Bu maçların sadece 3 tanesi evlerindeydi. İç saha avantajını çok iyi kullanıyorlar ve Utah’la birlikte evinde en iyi savunmayı yapan takım olduklarını düşünüyorum. Bu yıl evlerinde en çok sayıyı yedikleri maç aynı zamanda tek 100 sayı üzerinde yedikleri ve 91-106 kaybettikleri Utah maçıydı. Aldridge, Gasol, Leonard, Danny Green ve Tony Parker gibi çok iyi savunma oyuncularına sahipler. Özellikle pota altında bu bölgeleri kısıtlı olan takımlar için bir hayli gaddarlaşabiyiyorlar.

Magic kısıtlı kapasitesiyle devam ediyor. Son 4 maçı kaybettiler bunların üç tanise evlerindeydi. Geçen yılın flash ismi Nikola Vucevic bu yıl epey elden düştü. Dar rotasyonları ve maçları ortalama 8 oyuncuyla oynamaları bir diğer eksileri. Jeff Grenn’in bu maçta oynamama durumu var.

Spurs, eksik ve güçsüz rakibini özellikle pota altında durdurup yine pota altındaki üstünlüğüyle bloke etmeyi düşünecektir. Evindi savunmasını konuşturuyorlar. Orlando gibi kısıtlı bir takımın bol sayı atmasını beklemek yanlış. Barem aşılmaz.

Tahmin: 196.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Gaziantep – Sakarya Maç Analizi!

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun bitimine 5 hafta kala kümede kalma mücadelesi git gide …

Bir Cevap Yazın