San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (3 Mayıs)

black-mamba

San Antonio Playoff’lara çok istekli girdi. Memphis’i hiç umut vermeden tüm maçlarda farkı açarak 4-0 ile geçtikten sonra Playoff yarı final ilk maçında da evinde Oklahoma’yı 124-92’lik skorla adeta ezip geçti. Maçın başından itibaren farkı açıp sonuna kadar aynı ciddiyetle oynadılar. LaMarcus Aldrigde 38 sayıyla bireysel olarak en çok öne çıkan oyuncu oldu. Kesinlikle şampiyonluğu çok istiyorlar ve Popovich’in ekibi hiçbir şekilde hem savunma hem hücumda ciddiyeti elden bırakmıyor. Bugün yine evlerinde kazanıp seride durumu 2-0’a getirmek istiyorlar.

Oklahoma Dallas’ı 4-1 ile geçtikten sonra bu serinin ilk maçında hezimete uğradı. Ağır yenilginin arkasından hemen ayağa kalkıp reaksiyon göstermek zorundalar. Durant – Westbrook dahil takım olarak son derece kötü oynadılar ilk maçta. Özellikle bu ikili normal sezon performanslarından esintiler göstermek zorundalar. Hem San Antonio’yu iyi savunup hem de bu kez hücumda da daha iyi cevap verebilmeliler.

San Antonio bugün yine maçın mutlak favorisi. Ciddiyeti elden bırakmadan bir kez daha kazanmayı bileceklerdir. Savunmaları zaten sezon başındandır harika , hücumda ise silahlar bitmek bilmiyor. San Antonio galibiyetinin yanında bugün Oklahoma’nın da biraz daha iyi savunma yapacağını düşünerek ALT tercihini de önereceğim.

Tahmin: MS 1 (1.20) & Alt (202.5)

ender-soyBatı Konferansı yarı finalinde San Antonio ikinci maçta Oklahoma’yı ağırlıyor. San Antonio ilk turu Memphis karşısında hiç zorlanmadan 4-0 geçtikten sonra yarı finalde Oklahoma ile eşleşti. Serinin ilk maçına Spurs fırtına gibi başladı ve ilk periyotu 43-20 önde bitirdi. İnanılmaz yüzdeli oynadılar. Maçı 124-92 kazanarak ilk maçtan rakiplerine mesajı verdiler.

Oklahoma ise Dallası’ı 4-1le geçip bu tura kaldı. İlk maçta daha ilk periyottan dağılınca bir daha toparlayamadılar. Westbrook ve Durant’ın Spurs savunması karşısında çok zorlandığını gördük. Savunmada ise rakibin makina düzenindeki hücumlarına karşı dağıldılar.

İkinci maçta daha derlş toplu maçın içinde daha çok kalmaya çalışan bir Thunder olabilir. Spurs’un bu hızını ne kadar kesebilirler o konuda şüpheler var. Spurs aynı yüzdeleri yakalarsa gene ezip geçebilir. Daha kararlı Westbrook ve Durant bekliyorum. Yüksek tempoda sayı barajının aşılacağını düşünüyorum.

Tahmin: Üst (202.5)

İlginizi Çekebilir

Yeşil Giresun Bld. – Anadolu Efes Maç Analizi! (18 Mart)

Yeşil Giresun Bld. sahasında vasat bir ekip. En büyük sorunları savunma performansları. Top paylaşımında da …

Bir Cevap Yazın