San Antonio – Detroit Maç Analizi! (7 Ocak)

koraycelikerSan Antonio Spurs bu sezon oynadığı 35 maçta 21 galibiyet ve 14 mağlubiyet aldı. Genelde normal sezonda çok başarılı grafikler çizerlerdi ancak bu sezon sakatlık bakımından oldukça sıkıntılı zamanlar geçirdiler. Sağlıklı olduklarında her zaman kendilerine ilk 5 içinde yer bulan oyunculardan Tiago Splitter 22, Tony Parker 14 ve Kawhi Leonard ise 13 maç kaçırdı. Henüz sezonun ortası bile gelmemişken sakatlıklarla bu kadar uğraşmaları pek iç açıcı bir durum değil. Ancak bugün Tony Parker‘ın artık iyileştiği ve sadece Kawhi Leonard‘ın oynayamayacağı belirtildi.

Detroit Pistons‘da ise işler kötü giderken bile bu durumun izahının olmadığını ve elbette toparlanacaklarını söylemiştim. Üst üste kötü sonuçlar aldıktan sonra son 5 maçta aldıkları 5 galibiyet ile toparlanma sürecine girdiler. Jodie Meeks sakatlıktan dönüp son 11 maçta kenardan gelerek oynadı ve 13.9 sayı ortalaması tutturdu. Bu oyuncunun forma giydiği 11 maçta konuk takım tam 7 galibiyet aldı. Toplamda 33 maçta sadece 10 kere kazandıkları düşünülürse Jodie Meeks‘in vermiş olduğu katkıyı görmek zor olmaz.

703 kodlu maçta aslında taraf bahsi olarak Detroit Pistons‘a yakın olsam da açılan 195.5 baremi bürolara göre tam 5 sayı değerli. Ev sahibi takımda Tony Parker‘ın dönmesiyle hücumlar daha da olgunlaşacaktır. Konuk takım da Jodie Meeks ile birlikte hücumda zaten iyi bir ritm yakalamış durumda.

Tahmin: 195.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den İkili Kupon! (26 Mayıs)

İdeal 100 – Real Madrid – Liverpool MS X : 3.75 669 – Golden State Warriors …

Bir Cevap Yazın