Samsun Canik Belediye (B) – Yakın Doğu Üniversitesi (B)

giray-ozkanKBSL’de günün açılış maçlarından biri Samsun’da oynanıyor.

Samsun Canik Bld. ligin 6 galibiyetli 2 ekibinden biri.Son 4 resmi maçlarından sadece 1 maçı kaybettiler.Skor yüklerini Natasha Lacy,Zane Tamane,Essence Carson ve Iva Perovanovic çekiyor.Maç başına 70.4 sayı atıyorlar.

Yakın Doğu Üniversitesi hafta içinde antrenörü Alper Durur’un takımdan ayrılacağı dedikoduları ile basketbol kamuoyunu meşgul etti. Kıbrıs ekibinde, sezon başında takımın başına getirilen Alper Durur ile yolları ayırma kararı alındı. Son haftalarda birçok gelişme yaşanan Yakın Doğu Üniversitesi’nde önce Ana Dabovic’in kadro dışı bırakılması, ardından da Melek Lucie Bouthors’un AGÜ Spor’a transferi sonrası takımda olumsuz bir hava oluşmuştu.Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.Takımın skor yükünü Kelsey Bone,Tiffany Hayes,Alyssa Thomas ve halen kadro dışı olan Ana Dabovic çekiyor.Maç başına 73.8 sayı atıp,79.92 sayı yiyorlar.Savunmaları KBSL’nin en kötü 3. savunması.

Canik son maçlarda kazanırken savunmasını sertleştirdi.Yakın Doğu Üniversitesi ise son 5 maçını da kaybetti.Ev sahibi ekibin ilk devre handikapını aşmasını bekliyorum.Üst diğer seçimim.

Tahmin ; İY:1 (3,5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın