Sacramento Kings – Detroit Pistons Maç Analizi! (11 Ocak)

Nba’nin bültendeki son karşılaşması olarak görünen maçta Sacremento ile Detroit karşı karşıya geliyor. Sacramento son 6 maçında sadece 1 galibiyet elde etti oda kendi gücüne denk olabilen Denver karşısındaydı. Sezon içerisinde 37 maça çıkıp 15 galibiyet elde ettiler. Cousins ve Gay takımın en önemli silahları Collison ve Ty Lawson ise bu isimlere katkı veren diğer oyuncular. Son Gsw maçında oyuna iyi başladılar ancak sonunu getiremediler bununda en önemli nedeni tabiki savunmada kaynaklı problemleri savunma konusunda özellikle Cousins ve Gay hücumda yaptıklarını savunmaya yansıtamıyor. Son 7 maçta yedikleri sayı ortalaması 105.7.

Detroit ise çıktığı 39 maçta 18 galibiyet elde etti ancak daha fazlasını da hak ettiklerini söyleyebiliriz. Nba’nin böyle en mütevazı takımı diye tabir edebilirim. Drummond ve R.Jackson takımı sırtlayan isimler. Harris ve Morris de kenardan iyi katkı sağlıyor. Son dönemde biraz savunmada aksadılar 110 sayı bandından sayı yemekteler. Son 3 karşılaşmalarına baktığımızda ise 237, 229 ve 249 gibi absürt sayı baremlerini görmekteyiz.

İki takımda da önemli sayılabilecek bir eksik yok. Savunma problemi yaşayan  takımlara güvenmek ne kadar doğru tercih olunur bilinmez ancak şöyle söyleyeyim 2 takımında son maçlarına baktığımız da oyun yapılarını göz önüne aldığımızda 206.5 bareminin rahat aşılması gerek. Taraf bahsinde ise savunması daha iyi olan Detroit daha öne planda.

Tahmin : MS 2 (+2.5) & Üst (206.5)

İlginizi Çekebilir

Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (23 Mayıs)

Son şampiyon Golden State bu seride ilk maçı deplasmanda kazanmıştı. Houston ne kadar ligi 1. …

Bir Cevap Yazın