Real Madrid – Zaragoza Maç Analizi! (30 Ekim)

fersu-yahyabeyoglu11Real Madrid iki kulvarda da emin adımlarla ilerliyor. Bu sezon NBA’e kaptırdıkları oyuncuların yerlerini gerek transferlerle gerek takım içinden monte ettikleri yeni isimlerle iyi doldurdular hatta geçen seneden bile daha dengeli bir takım olduklarını söyleyebiliriz. Alıştığımız gibi yine tamamen hücuma dayalı bir basketbol oynuyorlar. Amaçları sürekli skor bulmak savunma onları için 2.sırada bile değil. Ligde ortalama 96 sayı atıp 85 sayı görüyorlar potalarında. Llull ve Carroll şuanda çok iyi durumdalar, Randolph da her geçen gün biraz daha ısınıyor takıma ve bu yüksek tempoya. Euroleague ve Liga Endesa’da çıktıkları toplam 8 maçta sadece bir kere mağlubiyet yüzü gördüler. Ligde rakiplerine ortalama 14 sayı fark attılar bu galibiyetlerde. Kadroda eksik bulunmuyor bu maç öncesinde.

Zaragoza geçen sezon gibi bu sezonda ligin alt sıraların çevresinde gezinen takımlarından biri olacak. İlk 5 maçlarından sadece 2 galibiyet çıkarabildiler. Hücumda 75-80 sayıyı üretebiliyorlar genelde ancak savunmada rakiplerini 80 sayının altında tutmakta zorlanıyorlar. Bunu yapabildiklerinde galibiyet için bir şansları olabiliyor ancak. Keskin nişancı Gecevicius ve Benzing şuanda takımın liderleri. Yeni Zelandalı Fotu da takımın “ her işi yaparım” adamı konumunda. Rakipleri tempo yaptığında buna uyum sağlayabilen bir takımlar ama tercihleri bu olmuyor genelde, çünkü o zaman kazanma ihtimalleri giderek düşüyor. Skorer oyuncu Gecevicius’un devam eden bir sakatlığı var, durumu maç saatinde belli olacak.

Geçen sezon olduğu gibi Real neredeyse her maç Üst seçeneğinden bahis severlere ekmek yedirmeye devam ediyor. Ancak bu hafta farklı. Hafta için iki tane Euroleague maçı oynadılar ve muhtemelen atmaktan bile yorulmuşlardır, bu nedenle toplam sayı bahsi bence riskli. Savunma yapmayacaklarını ve yorgun olduklarını düşündüğümüzde Zaragoza için açılan +18.5 taraf bahsi bence güzel duruyor, bu kadar fark yiyecek bir ekip değil misafir takım.

Tahmin: MS 2 (+18.5h)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın