Real Madrid – Valencia Maç Analizi! (4 Haziran)

fersu-yahyabeyogluReal Madrid ilk maçta harika bir 4.çeyrek oynayarak Valencia’yı darmadağın ederek tam 25 sayı fark artmayı başardı. Bunun temel sebebi ise Real’in etkili savunması ile beraber Valencia’nın da boş üçlükleri neredeyse hiç sokamamasıydı. Rodriguez’in 0 sayıda, Fernandez’in 5 sayıda kaldığı ve Ayon’un sadece 10 sayı 2 ribaundluk katkı verebildiği maçı farklı kazanmayı başardılar. Carroll ise on çeyrekteki performansı ile parmak ıssırttı. Bununla beraber güçlü bir pota altına sahip olan Valencia karşısında Nocioni ve Reyes ile ribaundları da domine etmeleri galibiyetin kritik temellerinden biriydi.

Valencia iyi başladığı ilk yarının ardından 3.çeyrekte de ev sahibine direnmeyi ve kafa kafaya oynamayı başardı. Ancak hücumda çok kötü bir maç çıkardılar, özellikle yay gerisinden 2/22 atarak. Böyle olunca son çeyrekte de kısa rotasyonundaki savunma sertliğinin düşmesi ile beraber Carroll liderliğinden skora giden Real’i durduramadılar ve tam 35 sayı yediler son çeyrekte. Peterson,Dubljevic,Hamilton,Shurna gibi çeşitli pota altı oyuncularına sahip olan Valencia ribaundlarda da Real’e üstünlük sağlayamadılar.Hamilton ve San Emeterio’dan sadece 10 sayılık katkı alabildiler ki takımın iki x-faktörür Martinez ve Vives de toplamda sadece 3 sayı üretebildi.

Valencia ilk maçta yay gerisinden hayli kötü bir yüzdeyle oynadı ve maçı da bu kadar farklı kaybetmelerinin temel sebebi buydu. Yoksa savunma performansları ve planları gayet iyiydi. Bu maçta bu kadar çok kaçırmayacaklarını ve direneceklerini düşünüyorum. Yenilseler de 10.5 sayılık handikapı koruyacaklardır. Plase olarak Real’in handikapsız galibiyeti de tercih edilebilir.

Tahmin: MS 2 (+10.5h)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın