Real Madrid – Valencia Maç Analizi! (2 Haziran)

fersu-yahyabeyogluReal Madrid Murcia serisinde beklentilerin aksine fazla zorlandı ilk iki maçta ki deplasmanda kaybettiler Campazzo ve arkadaşlarına. Tabiki bunda Ayon’un daha maçın ilk dakikalarında diskalifiye olmasının etkisi büyüktü. Meksikalı uzunun özellikle Real hücumları için ne kadar değerli bir parça olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Onun dönüşüyle kendi sahalarındaki maçı ise çok rahat, farklı bir şekilde kazanmayı başardılar. Sezon boyunca Rudy’siz oynamaya alıştı ve Real. Onun dönüşü sonrası Fenerbahçe serisinde de yakından gördüğümüz üzere rotasyon problemi ve hücumda top paylaşımı problemi yaşamışlardı.Bu maçla beraber geri dönüyor Rudy. Bunun yanında Rivers ile de yollar ayrıldı Real’de.

Valencia da beklentilerin aksine Malaga serisini maç kaybetmeden geçti. İlk maçta evlerinde hayli zorlandılar ama sonrasında deplasmanda Malaga’yı darmadağan ettiler 29 sayı fark atarak. Bir kez daha gördük ki Hamilton ve Dubljevic’in pota altındaki üretkenliği Valencia için anahtar. Bunun olduğu maçları rahat kazanıyorlar. Bir diğer faktör ise San Emeterio-Diot ikilisi. Bu tecrübeli isimlerden en az birisinin skor katkısı yapması gerekiyor, aksi halde gömülen takımlara karşı problem yaşıyorlar, oyunu açamıyorlar. Koç Martinez’in takımı deplasmanlarda da iyi oynayabilen ve zaman zaman yaptığı sert savunma ile rakiplerini düşük skorlarda tutabilen bir ekip. Takım oyunu ve disiplin onlar için ön planda.

Birbirine göre iki zıt takımın mücadelesini izleyeceğiz. Real kısaları ile etkili omaya çalışan Valencia ise uzunlarının performansları ile yaşayan bir takım. Biri disiplin düzen ve yarı saha hücumlarını tercih ederken diğeri yüksek tempo bol şut sayısı ve açık alan basketbolunu tercih ediyor. Real evinde etkili bir takım ve formda Ayon ve emektar Reyes ile Valencia’ya pota altında da nispeten kafa tutarlar ancak Valencia’nın sert savunmasına karşı zorlanacaklarını düşünüyorum. Valencia ilk maçtan rakibine kolay lokma olmadığını göstermek isteyecektir ve direnecektir. Kaybetseler de handikap bence yüksek değerlendirilebilir ki Ekim ayında Real’in sahasında karşılaştıkları son maçı da Valencia kazanmıştı. Bir diğer seçenek ise alt olabilir. Valencia’nın savunması skorun 170 sayılara çıkmasını engelleyecektir.

Tahmin: Ms2 (+7.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın