Real Madrid – Olympiakos Maç Analizi! (12 Ekim)

fersu-yahyabeyogluİspanyol devi bu yaz Rodriguez gibi çok önemli bir arka alan silahını kaybetti ama buna karşın ön alana yani pota altına değerli eklemeler yaptı ve rotasonu hayli genişletti bu alanda. Özellikle Randolph ve Hunter hamleleri ile beraber geçen seneki en büyük eksiklerini, atletizmi kapatmış oldular. Randolph henüz istenen seviyeye çıkamadı belki ama hücumda neler yapabildiğini gayet net biliyoruz Kuban yıllarından. Hunter ise çok iyi başladı sezona. Son maçlarda Rudy ve Llull da ritimlerini buldular. Ligde oynadıkları iki maçı da farklı kazandılar, istim üstündeler.

Olympiakos geçen seneki kadrosunu korumayı başardı diyebiliriz. Majör olarak Hunter’ı kaybettiler yerine de Uşak’tan tanıdığımız Birch’ü aldılar ki hazırlık maçlarında iyi bir performans gösterdi atletik uzun. Geçen sezon sakatlığı nedeniyle şans bulamayan Young da geri döndü, pota altına güç katacağı kesin. Bunun yanında Strawberry ve Johnson-Odum’u kaybettiler belki ama zaten bu iki oyuncudan beklenen katkıyı alamamışlardı. Guard rotasyonunu güçlendirmek adına D-League’de başarılı bir performans gösteren skorer isim Green’i kadroya kattılar. Spanoulis liderliğinde halen tecrübeleri ve disiplinleri ile tehlikeli bir takımlar, onları hafife almamak lazım.

Real Madrid ligde iki maç oynadı ve ritmini bulmuş, formda taraf bu maçta. Kendi seyircileri önünde Euroleague’in açılış maçı olmasının da etkisiyle tempolu ve hücuma dönük bir basketbolla maça başlayacaklardır. İlk yarıda Olympiakos’un daha çok maçı dengelemeye çalışacağını ve ileri doğru hamle yapmak yerine Real’i püskürtmeye çalışacağını düşünüyorum, amaçları farkın açılmamasını sağlamak olacak. Bu nedenle önerim Real’in ilk yarıdaki üstün oyununu değerlendirmeniz ve İY1 oynamanız olacak.

Tahmin: İY1 (-3.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın