Real Madrid – Obradoiro Maç Analizi! (1 Mayıs)

fersu-yahyabeyoglu

Fenerbahçe’ye süpürüllmenin mental etkilerini halen tam olarak üzerinden atamamış olan Real Madrid ligde deplasmanda kazandığı Barcelona maçı ile normal sezonu lider bitirebilmek adına şansını sürdürdü. Koç Laso’nun öğrencileri ACB’de 5 maçtır yenilgi yüzü görmüyorlar. Barcelona maçının yıldızı Thompkins ve mahşerin üç atlısı bu maçta da Real’in en büyük kozları olacaklar. Kendi sahalarında oynadıkları maçlarda ortalama 177 sayı çıkıyor ki son 3 iç saha maçlarının tamamında 166 sayı barajı geçildi.

Düşme potasından kurtulmaya çalışan koç Fernandez’in Obradoiro’su geçen hafta kendi sahasında Murcia’yı farklı geçerek biraz olsun moral buldu ve 6 maçlık bir mağlubiyet serisine de son vermiş oldular. Vasiliaidis transferi ile hücumda biraz daha ivme kazanacaklar ve Waczynski’nin yokluğunda keskin nişancı eksiklerini de kapatmış olacaklar. Caloiaro ve Kolesnikov bu maçta da en önemli silahları olacak misafir takımın. Deplasman maçlarında ortalama 149 sayı çıkıyor ve son 3 deplasman maçlarında da 166 sayı barajının yanına yaklaşılamadı.

Obradoiro normalde çok düşük skorlarda kalabilen ve hücumda problemleri olan bir takım. Ama Real Madrid oynadığı şuursuz yüksek tempo basketbolu ile rakiplerinin hücum güçlerini 2-3 kademe yukarı çekiyor, daha fazla skor bulabilmelerine neden oluyor. Bu maçta da Obradoiro’nun normal performansının üstüne çıkarak 75 sayıyı geçmesini bekliyorum. Real ise her zamanki gibi 90’lara rahatça ulaşacaktır, bu nedenle tahminim üst.

Tahmin: Üst (166.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın