Real Madrid – Murcia Maç Analizi! (31 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluReal Madrid ilk maçı kendi sahasında kendi istediği gibi oynadı ve zorlansa da kazanmayı bildi. İkinci maçta ise deplasmanda koç Katsikaris ve öğrencileri onları zorlamaktan da öteye geçerek alt etmeyi başardılar. Tabiki bunun olabilmesinin temel nedeni Real’in hücum performansının düşmesiydi, 87 sayı bulabildiler. Evet belki bu rakam sıradan bir takım için hayli yüksek olabilir ama Real gibi her maç 100 zorlayan ve son maçlarda geçen bir takım için düşük. Yay gerisinden 3/19 ile oynamaları onları 3.maça çıkmaya zorladı diyebiliriz. Özellikle Llull berbat bir günündeydi ve 1/7 ile attı. Pota altında da hiç üretemediler. Tabi bunda Ayon’ın daha maçın ilk dakikalarında oyundan diskalifiye edilmesinin de etkisi büyüktü, üçlükler kaçtı ve pota altından da üretemediler onsuz.

Murcia ilk maçta Real’e karşı deplasmanda atarak direnmeye çalışmıştı ve ACB’de sezon boyunca onların temposuna, hücum potansiyeline çıkabilen ender takımlardan biri olmayı başarmışlardı. İkinci maçta ise kendi sahalarında Ayon’un yokluğunu iyi değerlendirip kısalara yaptıkları baskı sayesinde Real’i biraz olsun yavaşlatmayı başardılar, 13 top kaybına zorladılar Beyazları. Ayrıca pota altında Faverani’yi iyi kullanıp Campazzo’nun yaratıcılığı ile de ekstra sayılar çıkarmayı başardılar. Arjantinmli guardın akıllı organizasyonları ve doğru seçimleri sayesinde maçı sadece 9 top kaybı ile tamamladılar. Maçın x-faktörleri ise Radovic ve Cabezas’tı. İki oyuncudan gelen toplam 23 sayı, Antelo’nun 5 sayıda kaldığı bir günde Murcia’nın yine 90’nın üzerine çıkmasını sağladı.

Real kendi sahasında tempoyu sürekli yükselten ve mümkün olduğu kadar fazla şut atmaya çalışan bir takım. Tabiki bunu yaparken rakiplerinin de şut sayılarının artması ve yüksek isabetle oynamaları onların işini çok zorlaştırıyor. Murcia ters bir takım olabiliyor, Campazzo’nun deliciliği ve yaratıcılığı, Antelo’nun eşleşme zorluğu ve rol oyuncuların sahneye çıkmaları ile Real’i tekrar zorlayabilirler. Ama her ne olursa olsun bol skorlu bir maç bizi bekliyor yine Real’in sahasında. Bu maçta Ayon’dan faydalanabilecekler ve bu sayede iç-dış dengesini daha iyi sağlayacaklardır, skor potansiyellerini arttıracaktır ikinci maça göre. Bu nedenle tercihim önce üst sonrasında Ms2. Çünkü Murcia’ya açılan +15.5 handikapın yüksek olduğunu düşünüyorum.

Tahmin: Üst (179.5)

İlginizi Çekebilir

Yeşil Giresun Bld. – Anadolu Efes Maç Analizi! (18 Mart)

Yeşil Giresun Bld. sahasında vasat bir ekip. En büyük sorunları savunma performansları. Top paylaşımında da …

Bir Cevap Yazın