Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (19 Nisan)

giray-ozkanEuroleague play-offlarında 3. maçlar ile heyecan devam ediyor.

Real Madrid ilk 2 maç sonunda seride 2-0 yenik durumda.Play-Off ile beraber bir çok istatistikte düşüşe geçtiler. İstanbul’da oynanan ilk maçta Obradovic’in kısa beşine cevap vermek için 2. maç ile takımı kısaltan Laso
Eueroleague’in en deneyimli antrenörünün oyununa yenildi. Seride 3 sayı yüzdeleri ciddi oranda düştü. Asist ve skorda da düştüler. Zaten savunmaları iyi durumda değildi. İlk 2 maç ile bu durum net ortaya çıktı. Bu 2 maçta sadece Luca Doncic ve Sergio Rodriguez çift haneli ortalamaya ulaştı.Maç başına 73.5 sayı atabildiler.

Fenerbahçe ilk 2 maçta savunmadan hiç vazgeçmedi. Hücumda da verimli oynadılar. Kalinic ve Sloukas ciddi oranda artan bir verimliliğe ulaştı. Ekpe Udoh rakipler için pota altında caydırıcı bir güç oldu.Maç başına 87.5 sayı attılar. Pero Antic savunmada önemli etkenlerden oldu.Bogdan Bogdanovic ise bir saha içi lideri gibi oynadı.Fakat tüm bunları kendi seyircilerinin önünde yaptılar.

Real Madrid TOP 16 içinde en skorer ekiplerden biriydi.Sahalarında bu durumu daha da net ortaya koyuyorlar. Fenerbahçe önünde kaybetmeleri elenmeleri anlamına geliyor. Bu sebeple baskılı başlayarak ilk devre handikapını geçeceklerini düşünüyorum. Üst alternatifi de değerli.

Tahmin :  İY:1 (-2.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın