Real Madrid – Cska Moskova Maç Analizi! (6 Ocak)

Koç Laso yönetiminde sezona iyi bir giriş yapan Real ilk yarıyı da 10 galibiyet ile 2.sırada tamamlamıştı. Son maçlarda Llull’un yaşadığı sakatlık ve ondan tam randıman alamamaları takımı hayli olumsuz etkiledi ki 4 maçlarından 2’sini kaybettiler. Özellikle Kızıl Yıldız deplasmanında 12 sayı farkla kaybetmeleri takımda moralleri iyice bozmuştu. Ama son maçta Llull forma giyemese de temsilcimiz Efes’i İstanbul’da yendiler ve tekrar toparlandılar. Liga Endesa’da ise düşüşleri devam ediyor, son 2 maçlarını kaybettiler ki özellikle deplasmanda ezeli rakipleri Baskonia’ya 15 sayı farkla yenilmeleri ve 2017’ye bu şekilde girmeleri tekrar moralleri bozdu, Efes galibiyetini fazlasıyla gölgede bıraktı. Bu maça tam kadro çıkmaları bekleniyor ve yine Llull ile Ayon güçlü CSKA karşısında en önemli kozları olacak koç Laso’nun.

Teodosic ve De Colo liderliğinde makine düzeninde keyif veren bir basketbol oynayan CSKA şuanda 12 galibiyetle Euroleague’in zirvesinde yer alıyor. Yorgunluk ve konsantrasyon düşüşünün de etkisiyle son iki maçlarını kaybettiler ki kendi sahalarında uzatmaya giden ve mağlup oldukları Fenerbahçe maçı onların hedef maçlarından biriydi aslında. İlk yarının ikinci bölümünde De Colo’dan tam randıman alamadılar ama Fransız oyuncu artık döndü ve Teodosic ile birlikte yine rakip savunmaların korkulu rüyaları olacaklar. Onun dönmesi ile Sırp guardın da dönüşmeye başladığı eski Teodosic kimliğinden kurtulacağını ve özellikle uzunların daha verimli olacağını düşünüyorum. Zorlu Real deplasmanında koç Itoudis’in en büyük kozları olacak Teo ve Colo.

Daha önce Euroleague arenasında 17 kez karşılaşan 2 dev takımın mücadelesinde CSKA’nın 13-4’lük net bir üstünlüğü var ki 2016 yılında yaptıkları 3 maçı da CSKA kazandı. Konsantrasyon anlamında toparlanan ve evinde aldığı Fenerbahçe mağlubiyetini telafi etmek isteyen CSKA, moralsiz ve performans ivmesi düşen Real’i yakalamışken deplasmanda da olsa kazanmaya yakın taraf. CSKA için açılan handikap değerlendirilmeli.

Tahmin: MS2 (+1.5)

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (28 Mayıs)

Bu harika serinin son maçına geldik. Bu seneki iki Konferans Finali’de 7. maça gidiyor ve …

Bir Cevap Yazın