Real Madrid – Barcelona Maç Analizi! (21 Ocak)

fersu-yahyabeyogluReal Madrid kötü başladığı Euroleague sezonunda son anda toparlanıp adını Top 16’ya yazdırmayı başarmıştı. İlk üç maçta da süprize izin vermedi ve evlerindeki iki maçı da kazanmayı başardılar.Hücumda geçen sene olduğu gibi hiç problemleri yok hatta Rudy ve Llull yokken bile herşey yolunda. Ama savunma için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Reyes ve Ayon hücumda verdikleri harika katkının aksine ikili oyunları savunmada büyük problem yaşıyorlar. Bu maçta da Avrupa’nın en akıllı ve en iyi pasör uzunlarından biri olan Tomic karşısında önemli bir sınav verecekler. Rudy’nin sakatlığı devam ediyori Llull’un ise durumu maç saatine yakın belli olacak.

Barcelona Euroleague’de normal sezonun son maçlarında yaşadığı düşüşten henüz tam olarak çıkamadı ve top 16 ilk üç maçında da sadece bir kez kazanabildi, iki deplasman maçını da kaybetti. Ölüm grubunda işleri hiç kolay değil ve ilk 4 dışında kalmaları artık süpriz olmayacak.Arroyo’nun yokluğunu hücum organizasyonlarında ciddi anlamda hissediyorlar. Satoransky elinden geleni yapıyor işin bu kısmında etkili bir isim değil. Navarro yıllanmış şarap misali etkili bir performans sergiliyor son maçlarda ama bu maça tutunmak istiyorlarsa Abrines,Ribas ve Oleson üçlüsünün en az ikisinden kaydadeğer bir katkı almaları şart. Tomic ve Doellman’ı özellikle savunmada zorlu bir sınav bekliyor derin Real pota altı rotasyonuna karşı.Lawal,Samuels ve genç Vezenkov’un ne yapacağı kritik olacak Tomic ve Doellman oyunda yokken.

Bu zorlu maçta taraf bahsi oynamak bana hayli zor geliyor. Deplasmanlarda evinde yaptığı sert savunma anlayışını uygulamayan Barcelona’ya karşı Real Madrid’in hücumda kendi ortalamalarını yakalayacağını 90’lara yakın bir skor bulacağını düşünüyorum. Ama Barcelona’da Real’in savunma zaaflarını değerlendirecektir, yani bol skorlu ve tabiki yüksek tempolu bir maç bekliyorum.

Tahmin: ÜST (166,5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın