Real Betis – Obradoiro Maç Analizi! (30 Ekim)

fersu-yahyabeyogluEski adıyla Sevilla yeni adıyla Betis lige kötü bir başlangıç yaptı ve geçen sezon olduğu gibi dip sıraların yakınlarında gezinmeye devam edeceklerini bize gösterdiler, 5 maçtan sadece 2 galibiyet alabildiler. Gerçi bu 2 galibiyet dşında bir tek hedef maçlarını kaybettiler o da kendi sahalarında Manresa’ya. Diğerleri Tenerife ve Barcelona’ya karşıydı. Denk takımlara karşı aslında hücumda üretebiliyorlar ancak genelde bu konuda problemli bir takımlar. Net bir saha içi liderleri yok ve daha da önemli takımda topa yön verecek isim sayısı çok az. 75 sayıyı zorla gaçiyorlar genelde. İki veteran uzun Nachbar ve Zoric takımın en önemli isimleri. Sakatlıkları bulunan Cherry ve Radicevic’in durumu maç saatinde belli olacak. Lorbek forma giyemeyecek, sezonu kapatmıştı.

Obradoiro ligin en zayıf takımlarından biri şuanda. 5 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildiler, bundan sonra da alacakları her galibiyet altın değerinde olacak, nadiren kazandıklarını göreceğiz. Hücumda hiç üretemiyorlar neredeyse, evet sert savunma ile zaman zaman rakiplerini de kısıtlayıp maç içerisinde skora ortak olabiliyorlar ama Endesa’da bu kadar az sayı atıp kazanmanız hayli zor. Allen ve Whittington şuanda takımda tek ayakta kalabilen isimler. Llovet’in bu maçta formasına kavuşması bekleniyor. Sakatlıkları devam eden Urtasun ve Corbacho süre alamayacaklar bu maçta.

Hücumda üretmekte zorlanan iki denk takımın mücadelesinde savunmaların ön planda olacağını düşünüyorum. Özellikle Betis’te Cherry’nin sakatlığı oynasa da takımı hayli negatif etkileyecektir. Tercihim alt seçeneği olacak, takımların 75 sayıya ulaşmalarının kolay olmayacağını düşünüyorum.

Tahmin: Alt (155.5)

İlginizi Çekebilir

İstanbul Bbsk. – Beşiktaş Maç Analizi! (24 Mart)

İst.BB, 4 maçlık mağlubiyet serisini geçen hafta Uşak’ta bitirdi. Sahalarında Anadolu Efes, Darüşşafaka ve Galatasaray …

Bir Cevap Yazın