Real Betis – Fuenlabrada Maç Analizi! (18 Aralık)

Koç Tabak’ın takımı 4 galibiyetle Liga Endesa’da 10.sırada. Kasım ayında başlayan düşüş ve 4 maç üst üste kaybetmelerinin ardından geçen hafta deplasmanda Badalona’yı yenerek kendilerine geldiler biraz olsun. Yeşilgiresun’dan aldıkları yeni transfer Mahalbasic hemen uyum sağladı ve bu galibiyette önemli rol oynadı. Lockett son maçlarda performansını arttırdı ve tecrübeli Nachbar istikrarını sürdürüyor. Evlerinde oynadıkları 5 maçtan ikisini kaybettiler, saha avantajlarını pek kullanabildiklerini söyleyemeyiz.

Eurocup’da yoluna devam eden ve Top 16 turuna kalmayı başaran Fuenlabrada Liga Endesa’da ise pek iyi durumda değil, 4 galibiyetle ve averajla 14.sıradalar. Sezona iyi başlayamamışlardı, son maçlarda toparlandılar ve 3 maçlarından 2’sini kazandılar. Rahatlıkla formda olduklarını söyleyebiliriz. Uzun süredir sakat olan takımın lideri tecrübeli Hırvat guard Popovic’in de formasına kavuşmuş olması moralleri bir kademe daha yükseltti Turuncularda.

Formda ve moralli Fuenlabrada kalite olarak kendisinden bir tık aşağıda olan Betis’e karşı deplasmanda da olsa üstünlük kurabilir. Kötü günlerinde olup yenilseler bile tecrübeli guardlarının liderliğinde direneceklerini ve handikapın için de kalacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: MS2 (+4.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın