Porto – Guimaraes Maç Analizi! (10 Eylül)

benjaminKuşkusuz ki Porto’nun liginde eskisi gibi dominant etkisi yok. Geçmiş sezonlarda ligi oyuncu parlatıp Avrupa’ya astronomik rakamlara pazarlamaya, bir yandan da güle oynaya şampiyon olmak için kullanıyorlardı. Fakat günümüzde hem pazarlama hem de şampiyonluk yarışında iki sıkı rakipleri var Benfica ve Lizbon. Öyle ki bu rakiplerden Lizbon geçen hafta ilk çelmesini takarak Porto’yu evlerine eli boş yolladılar. Bu kayıp öncesinde de Porto için her şey gayet güzel ilerliyordu. Lige 2 de 2 ile başlamış, Avrupa da Roma gibi bir takımı elemişlerdi. Lizbon mağlubiyetinin geçen seneye göre daha iyi olan havalarını bozmayacağını düşünüyorum hatta bu maçı kazanmaya biraz daha mecbur kılacaktır. Ev sahibinde Maxi Pereira ve Corona bu maçta forma giyemeyecek.

Guimaraes de lige fena başlamadı. 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik elde ettiler. Hatta son maçta Pacos Fer. Karşısında alınan 5-3 lük galibiyet skor açısından sansasyoneldi. Yine de oynadığı maçlarda en ciddi rakipleri Bragaydı. O maçta alınan mağlubiyet bize bazı sinyaller veriyor. Konuk takımda Henrique, Hurtado ve Phete bu maçta forma giyemeyecek.

Porto nun şampiyonluk yarışında özellikle kendi evinde puan verme lüksü yok. Bir ilginç istatistik, konuk takım 1996’dan beri Porto nun sahasında kazanamıyor. İstatistik futbolda her zaman doğru sonuç vermez ama bu maçta da şansları tutmayacak gibi. Oran yükseltmek isteyen üst seçeneğine de yönelebilir. Konuk takımın bir gollük katkısı maçı rahatlıkla üste taşır. Yine de en güvenilir tercih ev sahibi galibiyeti olarak gözüküyor.

Tahmin : MS 1 (1.25)

İlginizi Çekebilir

Uruguay – Suudi Arabistan Maç Analizi! (20 Haziran)

Uruguay ilk maçta pek de istediği oyunu sergileyemedi. Yine de Suarez üzerinden net gol pozisyonları …

Bir Cevap Yazın