Pınar Karşıyaka – Trabzonspor Medical Park Maç Analizi! (22 Ekim)

fersu-yahyabeyogluKoç Markovic yönetiminde sezona istediği gibi başlayamayan ve pota altında da hemen bir revizyona giden İzmir temsilcisi Karşıyaka Boone ile yolları ayırıp Owens’ı kadrosuna kattı geçen hafta. Fena da oynamadı Gaziantep karşısında yeni transfer ve pota altında aradıkları sertliği artı ribaund katkısını verebileceği sinyallerini de verdi. Deplasmanda zor da olsa geçmeyi başardılar Gaziantep’i. Hücumda 4 oyuncudan çift haneli katkı almaları ve rotasyonu 10 oyuncuya çıkarmış olmaları önemliydi. Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçlarında ise Romanya deplasmanında Oradea karşısında beklendiği gibi rahat bir galibiyet aldılar. Hücumda yine takım olarak etkili bir performans sergilediler, zayıf rakiplerini de düşük skorda tuttular. Ponitka ve Summers şuanda takımın en formda isimleri.

Trabzonspor rakibi aksine tek kulvarda yani sadece ligde mücadele etmesine rağmen sezona kötü bir giriş yaptı. Önce deplasmanda Büyükçekmece’den tam 28 sayı fark yediler sonra da kendi sahalarında Yeşilgiresun’a son anda kaybettiler. Takımda moraller iyice düşük şuanda. Çok şey bekledikleri ve hücumda en güvendikleri el olan Hardy pek ortalarda yok, şuana kadar 0/12 ile üçlük kullandı. Kadji’nin aranan isim olmadığı ortaya çıktı 2 maçta. Wright ve Lee şuanda takımlarını sırtlamaya çalışıyorlar, Green de onlara destek olmaya çalışıyor sınırlı yetenekleri ile. Büyük umutlarla transfer edilen atletik guard Moody ise henüz alışma sürecinde, %100 performans sergileyemedi henüz. Takımda en büyük problem savunma iki maçta ortalama 91 sayı gördüler potalarında.

Karşıyaka zaman savunmasını sertleştirebilen ama bunu tüm maça yayamayan bir takım. Hücumda ise açık alanda ve yüksek tempoda daha etkililer ki bir çok oyuncu bu basketbol ile kendini daha mutlu hissediyor. Mümkün mertebe Dillard ve Brown liderliğinde tempoyu arttırmaya çalışıyorlar. Summers ve Ponitka da bu şekilde 2 kat daha tehlikeli oluyorlar. Trabzonspor da set hücumlarında zorlanan ve genelde Moody’nin oyunu forse edip tempoyu yükseltmesine izin veren bir takım. Lee de Green de bu ortamda daha faydalı oluyorlar. Ortak paydada yani yüksek tempoda buluşan iki takımın mücadelesinde bol skor bekliyorum.

Tahmin: Üst (158.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın