Pınar Karşıyaka – Muratbey Uşak Maç Analizi! (19 Kasım)

fersu-yahyabeyogluİzmir temsilcisi BSL’de çıktığı 6 maç sonunda 4 galibiyet alarak kendine 6.sırada yer bulmayı başardı ki bu galibiyetlerin ikisini de son maçlarda üst üste aldılar. Özellikle kendi sahalarında Beşiktaş karşısında aldıkları galibiyet çok değerliydi, moral verdi takıma ve şehre. Takımın hücumda en güvendiği isim kuşkusuz Summers. Sezon başından beri her maçta istikrarlı bir katkı veriyor. Onun yanında son maçlarda formunu yükselten Brown da ön plana çıkmaya başladı. Sakatlıkları devam eden Soner ve Erdi’nin durumu maç saatinde belli olacak. Karşıyaka ligde ortalama 76 sayı atıp potasında da 76 sayı görüyor.

Koç Bulkaz yönetimindeki bir diğer Ege temsilcisi Uşak sezona sükseli bir giriş yapmıştı ancak sonrasında Hazell’in uyumsuzluğu ve sakatlıkların ardından zor günler geçiriyorlar. Şuanda 6 maçta aldıkları 2 galibiyetle 12.sıradalar, bu maça 3 maçlık bir mağlubiyet serisi ile geliyorlar. Takımın en önemli iki isminden biri olan McKissic’in sakatlığı devam ediyor ve onun yokluğunda hücumda çok zorlanıyor Uşak. Ayrıca pota altında zor işleri yapan ve savunmaya sertlik getiren Kairys ile Mesut da sakatlıkları nedeniyle bu maçta forma giyemeyecekler. Lyons ve istikrarsız Monroe hücumdaki en önemli silahları olacak. Ortalama 79 sayı atarken potalarında da 80 sayı görüyorlar.

Karşıyaka rakiplerini kolaylıkla 75 sayılarda tutabilen takım. Bunun yanında Uşak McKissic’in yokluğunda hücumda çok zorlanıyor ve deplasmanda 80 sayıdan fazla yiyip 70-75 sayı arası bir yerlerde kalacaklarını düşünüyorum. Bu nedenle taraf bahsi riskli, düşük tempoda geçeceğini düşündüğüm ve zaman zaman savunmaların sertleşecek maçta önerim alt seçeneği.

Tahmin: Alt (156.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın

Kapat