Phoenix Mercury – Washington Mystic Maç Analizi! (30 Mayıs)

necaWNBA’de gecenin son karşılaşması Mercury ile Mystic arasında oynanacak. Phoenix oynadığı 4 maçı da kaybetti. Sadece Diana Taurasi’inin eline bakıyorlar. Savunma kısmında çok kötüler 4 maç sonunda yedikleri sayı ortalaması 90.4.  Penny ve Griner her ne kadar pota altından sayı bulsa da bir o o kadar da savunmada istediklerini yapamaktalar.

Washington ise oynadığı ilk 3 maçı kaybettikten sonra son 2 maçı kazandı. Kazandıkları 2 maç da uzatmaya gitti. Latta son maçın yıldız ismi olmayı başardı. Latta bu takımın en önemli oyuncusu onun takıma tekrar dönmesi takımı da ateşlemiş durumda. Doolson pota altında boyunun avantajını kullanıyor. Meesseman ve Hill geride kalan maçlarda diğer öne çıkan isim olmayı başardılar. Özellikle Hill bu sezon gösterdiği performans dikkat çekiyor.

Phoenix’in savunma zaafları maçın önüne geçen direkt faktör. Latta’nın gelişinin ardından toparlanan Mystic bu deplasmanda başa baş bir maç çıkarıp maçı dahi kazanabilir. Handikap avantajıyla deplasman ekibi tarafındayım.

Tahmin : MS 2 (+8.5)

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın