Phoenix Mercury – San Antonio Stars Maç Analizi! (6 Haziran)

mert-deniz

2009 yılının ardından geçen yıl olağan üstü bir sezon geçirip olağan üstü bir final serisi oynayıp şampiyon alan bir Phoenix seyretmiştik. Geçen sezonun başında takıma gelen Sandy Brondello takıma inanılmaz bir tempo basketbolu oynatmaya başladı. Elde malzeme olunca ortaya sunulan yemekte iyi bir aşçının elinde elbette çok lezzetli oluyor. Geçen sezon başından beri Sandy Brondello takımı çalıştırıyor. Takımın uzun yıldız Brittney Griner Glory Johnson ile yaşadığı olaydan dolayı 7 maç forma giyemeyecek. Çin ve Avrupa liglerinde ki maaşların WNBA’e göre çok uçuk kaçması nedeniyle süper yıldır Taurasi bu sezon forma giymeme kararı aldı. Taylor free agent bir sezon geçirecek oda takımdan ayrıldı. Shameka Christon Noelle Quinn ve Monique Curry gibi ligin önemli ve değerli oyuncularını kadrolarına kattılar. Ama bu takviyeler geçen yıl ki olağan üstü sezonun ve olağan üstü takımın seviyesinde kalabilecek mi büyük tartışma konusu.

San Antonio ligin istikrar abidesi. Son yıllarda her yıl playoffa bir şekilde kalmayı başarıyorlar. son 8 sezonun 7’sinde playoff yapmayı başardı. Ligin gelmiş geçmiş en özel oyun kurucularından olan Backy Hammon basketbol kariyerine bu yıl son verdi. Takımda ufak tefek hamleler dışında çok önemli değişikliğe gitmediler. Her yıl olduğu gibi iyi savunma yapan yavaş basketbol oynayan bir takım izleyeceğimizi düşünüyorum.

Phoenix’in takım kadrosunda ki sıkıntıları ve San Antanio’nun oturmuş oyun düzenine bakarak 158.5 olarak açılan baremi çok fazla buldum. Alt seçeneğini sizlere öneriyorum.

Tahmin: Alt (158.5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın