Phoenix Hagen – Science City Jena Maç Analizi! (2 Ekim)

unver-erturk2012-2013 sezonundan buyana Play-Off’lara kalamayan Phoneix Hagen bu sezona da kötü bir giriş yaptı. Oynadıkları 2 karşılaşmada da mağlubiyet alan ev sahibi çok fazla savunma zafiyeti göstermeye devam ediyor. Tempolu bir basketbol felsefeleri bulunan Phoneix takımını çok fazla atan ve yiyen bir takım olarak bilsek te sezona hücumda düşük yüzdeler ile başladılar. Bunun dışında çok fazla top kaybı yapıyorlar ve ciddi seriler yiyorlar. Tecrübeli guard David Bell takımın skoreri olarak gözükse de çok fazla top kaybı yapıp bencil oynayarak takıma büyük zarar veriyor.

Ligin yeni ekiplerinden Science City Jena galibiyet alamayan takımlar kervanında yer alıyor. Henüz hazır olmadıklarını ve kırılgan bir takım olduklarını sezon başında gösterdiler. Kaybettikleri 2 karşılaşmada da belirli periyotlarda yaşadıkları ciddi farklar ile geri düşmüşlerdi. Geniş bir rotasyona sahipler. Takımın ilk 5’i tecrübeli ve yaş ortalaması yüksek oyunculardan kurulu fakat rotasyon devreye girince çok fazla sorun yaşıyorlar. Bu sıkıntıyı çözemezler ise yaş ortalaması yüksek 5 ile ligde kalmaları pekte mümkün olmayabilir.

Phoenix çok fazla savunma zafiyeti olan bir takım. İlk iki karşılaşmada hücumda düşük yüzdeler ile oynayıp çok fazla top kaybı yapmışlardı. Bu karşılaşmada Cuma günü maç oynamış olmanın da etkisiyle savunmaların 2.planda olacağı bir karşılaşma bekliyorum. Öncelik ÜST.

Tahmin : Üst (172.5)

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın