Partizan – Zielona Gora Maç Analizi! (1 Kasım)

fersu-yahyabeyogluPartizan son yıllarda yaşadığı finansal problemler nedeniyle elbette eski gücünden uzakta ancak halen Adriyatik Lig’de söz sahibi olan bir takım. Çıktıkları 7 maçtan 6 tanesini kazanmayı başardılar, 2.sıradalar şuanda. Şampiyonlar Ligi’ne ise kritik bir deplasman galibiyeti ile başladılar, Ludwigsburg’u müthiş mücadelenin ardından 65-64 yenmişlerdi. Ancak ikinci maçlarında temsilcimiz Beşiktaş’a karşı İstanbul’da pek varlık gösteremediler ve 77-62 kaybettiler. Tecrübeli uzunlar Velickovic ile Bircevic ve Amerikalı guard Hatcher takımın en önemli silahları. Hücumda aslında tamamen Hatcher’ın eline bakıyorlar diyebiliriz ki bu nedenle Şampiyonlar Ligi’nde maç başına sadece 64 sayı bulabildiler şimdiye kadar. Ribaundlar konusunda da ligin en kötü takımlarından biri konumundalar, 47.sıradalar.

Polonya liginin Avrupa’daki tecrübeli temsilcilerinden biri olan Zielona Gora kendi liginde 5 maç sonunda 4 galibiyetle 2.sırada yer alıyor. Şampiyonlar Ligi’nde ise iki maçları da son saniyeye kadar nefesleri kesti adeta. İlkinde Sassari deplasmanında kaybettiler ama 2.maçlarını kendi sahalarında Ludwigsburg’a karşı galibiyetle kapattılar. Djurisic ve Florence bu takımın her şeyi. Onlara zaman zaman Zamojski, Koszarek ya da Vaughn eşlik etmeye çalışıyor ama kısıtlı bir skor potansiyelleri olduğunu söylemem lazım. Şampiyonlar Ligi’nde iki maçta ortalama 71 sayı bulabildiler sadece. Bunun temel nedenlerinden biri hücumda organize değiller, genelde birebirler üzerinden skor üretmeye çalışıyorlar ya da tempoyu yükseltip açık alanda hızlı hücum sayıları arıyorlar. Asistler konusunda ligin dibinde yer alıyorlar, 12.5 ortalama ile 45.sıradalar.

Geçtiğimiz hafta temsilcimiz Beşiktaş karşısında Partizan’ın ne kadar sınırlı bir takım olduğunu gördük. Zielona daha geniş kadrosu ve birebirde etkili silahları ile deplasmanda da olsa rakibine kafa tutacaktır. Kaybetseler de verilen 4.5 handikapın içerisinde kalacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: MS2 (+4.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın