Parma Perm – Kalev Maç Analizi! (8 Ekim)

fersu-yahyabeyogluLigin yeni takımı zayıf kadrosu ile alt sıraların abonesi olacak. Takım tamamen Rus oyunculardan kurulu ve milli takım seviyesinde de bir isimleri yok. Avrupa basketbolunda orta-üst seviyede diyebileceğimiz tek isim Sırp şutör Andjusic, onun da kapasitesi belli. Tecrübeli oyuncular Chernov ve Dybovskiy de ona hücumda destek verecek isimler olacaklar. VTB ligde galibiyet almaları bile kolay olmayacak.

Ligin geçen sezon zayıf takımlarından biri olan Estonya temsilcisi Kalev Freimanis, King ve Delas gibi 3 oyuncuyu kaybetti ama buna karşın potansiyelli Amerikalılar da kattılar kadrolarına. Gladness ve Harper tecrübeli isimler. Genç Upshaw ve Tollefsen de gelecek vaad ediyorlar. Özellikle Tollefsen Estonya liginde çıktığı ilk maçta baya etkili bir performans gösterdi. Bu sezon da işleri kolay değil ve hedefleri orta sıralarda yer almak olacak. Milli takımın da yıldızı olan skorer guard Veideman yine en önemli hücum silahları olacak.

Kalev daha kaliteli bir kadroya sahip ve ligin en zayıf ekibi olarak gördüğüm Parma karşısında kazanmaya yakın taraflar. Hazır +4.5 handikapları da varken değerlendirmek gerek. Kazanmalarını bekliyorum.

Tahmin: MS2 (+4.5)

İlginizi Çekebilir

Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (23 Mayıs)

Son şampiyon Golden State bu seride ilk maçı deplasmanda kazanmıştı. Houston ne kadar ligi 1. …

Bir Cevap Yazın