Paris Levallois – Turow Maç Analizleri! ( 3 Mart)

PraeeEurocup’ın sitesinde maçla ilgili yazıyı okurken dikkatimi çekti;bu maç için “must see action” diyorlar (her hızlı oynayan iki takımın karşılaşmasına olduğu gibi). Gerçekten Paris’e baktığınızda Amerikalı-siyahi hızlı basketbol oynayabilen ve bunu seven oyuncularla dolu olduklarını görüyoruz. Hatta 2-3 oyuncu haricinde komple dediğim yapıda takım diğer bir çok Fransız takımları gibi.

Öte yandan Turow şahane denebilecek hızda hücum edebilen ve bunu gayet iyi yüzdeyle başaran bir takım. Kadro kalitesi olarak kesinlikle Paris’in bir artısı olduğunu düşünmüyorum. +4.5 gibi bir handikap var ve bunun tamamen ev sahibi avantajının olmasının hatrına açıldığı kanısındayım.

Bu açıklamamın sonucunda demek istediğim Turow, Neptunas gibi iyi ve çok hızlı hücum eden takımlarla karşılaştıklarında gerçekten çok yüksek sayıları görebiliriz Paris’in maçlarında. Ama yine dediğim gibi Paris’in bence Turow’dan hiç bir fazlası, artısı yok. Hatta maçın gidişatına göre değişen oyuncuların ruh hallerini göz önüne alırsak eksisi bile var diyebiliriz.

Ben Turow’un 85 ve üzerini atacağını düşünüyorum. Maç sonunda Turow tarafındayım ve ayrıca yine belirttiğim gibi toplamda 170 i geçebilmeleri de muhtemel iki takımın.

Tahminler: 170.5 Üstü &  MS 2 (+4.5h)

necaTemsilcilerimiz Pınar Karşıyaka ve Beşiktaş’ın olduğu gruptan 2. olarak çıkmayı başaran Paris Levallios 2. turun ilk maçında kendi sahasında Turow’u ağırlayacak.İlk turda Beşiktaş’ı son maçta yenip üst tura adlarını yazdırmışlardı. Ligde ve Avrupa da olumlu işler yapmaya devam ediyorlar. Blake Schillb, S.Ford ve Mike Green takımın sayı yükünü çeken isimler. Özellikle Mike Green yaptığı asistlerle dikkat çekiyor. Bu sezon boyunca toplam asist ortalaması 9,2.2 bin kişilik küçük bir salonları var seyircinin ilgisi yoğun olursa ciddi bir atmosfer yaşatabilirler.

Polonya temsilcisi Turow ise Euroleague’den elendikten sonra Eurocup ta daha iyi işler yapmaya başladı. Sayı atmalarına karşın yedikleri sayı ortalamaları çok yüksek hafta sonu ligde karşılaştıkları Gdanski’den 110 sayı yediler. Polonya liginin son sırasında yer alan takımdan bile bu kadar sayı yemeleri düşündürücü. Hücumda Kullig ve Tony Taylor’a güveniyorlar.

Turow belki hücum konusunda sıkıntı yaşamıyor ancak yapmış oldukları savunma hataları ve yüksek ortalaması yüzünden deplasman takımına güvenemiyorum. Fransa da oynanacak ilk karşılaşmada ev sahibi tarafında olmak doğru bahis olacaktır.

Tahmin: İY 1 (-2.5h)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın