Orthez – Strasbourg Maç Analizi! (16 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluİlk maçta deplasmanda Strasbourg karşısında tahmin ettiğim gibi iyi direndi Orthez. Hücumda Thompson ve Smith’i ön plana çıkararak iğer opsiyonları fazla zorlamadılar, istikrarı korumaya çalıştılar. Savunmada da çabuk pes etmediler. Yeguete ve Edwards pota altında çok iyi savaştı ancak Harris’den skor katkısı alamaları maç sonuna doğru sıkışan oyunu açamamalarına neden oldu, hücumda kısır kaldılar. Yay gerisinden 3/21 ile oynadıkları bir maçın bu kadar içinde kalmaları gerçekten alkışı haketti.

Koç Collet’nin öğrencileri atarak değil tutarak kazanma konusunda önemli hamleler yapmaya başladılar son maçlarla beraber. Hatta rakiplerini 3 sayı çizgisinde 3/21’de tuttukları maçta kendileri de 6/16 atarak skor anlamında da rahatladılar. Beaubois ve Campbell’ın fazla etkili olmadığı bir maçta Collins ve Weems ile sonuca gitmeyi başardılar. Fofana ve Duport Orthez uzunlarının üst düzey gayretine rağmen skora katkı sağlamayı başardı ve maçın da x-faktörleri oldular.

Çekişmenin bu maçta da devam edeceğini ve maçtaki farkın kolay kolay açılmayacağını düşünüyorum. Bu nedenle 1.5 handikap ile taraf bahsi oynamak bence hayli riskli. Bunun yerine sertliğin yukarı çıkacağı maçta Alt seçeneğini değerlendirmek daha makul.

Tahmin: Alt (149.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın