Olympija Ljubliana – Lokomotiv Kuban Maç Analizi! (12 Ekim)

fersu-yahyabeyogluSloven temsilcisi Adriyatik lige istediği gibi bir başlangıç yapamadı, 3 maçtan sadece bir galibiyet çıkarabildiler ki bunu da son maçta alabildiler. Ancak dikkat çeken nokta kaybettikleri iki maçı da sonuna kadar getirmeleri ve sadece 1 sayı farkla vermeleri oldu. Tabi unutmamak lazım bu takımlar Igokea ve Mega Leks, yani Kuban kalitesinin birkaç gömlek altında takımlar. Genç 4 numara Jankovic ve Amerikalı guard Jefferson şuanda takımın ön plana çıkan isimleri.

Kuban henüz maça çıkmadı VTB’de onları sadece hazırlık maçlarındaki performansları ile değerlendirebiliriz. Geçen sezondan Delaney, Randolph ve Singleton gibi çok önemli isimleri kaybettiler. Ama buna karşılık yaptıkları hamlelerle artık daha geniş bir kadroya sahipler. Rochestie, Collins ve Khvostov gibi oyuna yön verebilecek değerli isimlere sahipler. Kanatlarda Janning ve Broekhoff gibi iki etkili keskin nişancıları ve koç Katsikaris pota altında Gabriel ile Jones’u kullanarak atletizmi yüksek tutmak istiyor. Özellikle Gabriel’ın dış şu tehditinin olması onların hücumda sahaya daha efektif yerleşmesini sağlıyor.

Koç Katsikaris yönetimindeki Kuban maçın ağır favorisi bana göre. Kadro kalitesi olarak Sloven temsilcisinden çok daha üstün durumdalar, tek negatif taraf rakipleri kadar maç yapmamış olmaları. Bunun etkisiyle belki ilk yarıda biraz zorlanırlar. Bu nedenle ikiden iki değil ama MS2 öneriyorum. Kuban 7.5 handikapı geçecektir.

Tahmin: MS 2 (-7.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın