Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors Maç Analizi! (23 Mayıs)

Tahmin-NBAGolden State 2.maçı 118-91 kazanarak seride eşitliği sağladı. Stephen Curry 3.periyotta 2 dakikada 15 sayıyla maçı kopardı. Şimdi biraz detaylara inelim. İlk maçta neler oldu GsW kaybetti de ikinci maçta neler oldu rahat bir galibiyet elde etti hatırlayalım.

Öncelikle ilk maçta dikkat çeken nokta GsW’nin 14 top kaybına karşılık OKC’nin sadece 11 top kaybetmesi oldu.(Bu 11 top kaybının 10’u ilk yarıda.) Kaldı ki bu durumun tam tersi olması gerekirdi. OKC’nin en büyük zaaflarından biri kolay top kaybı yapması. Bunu yıllardır bir çok maçta gözlemleme fırsatımız oldu. Nitekim maçın ilk yarısında bunun cezasını çekmişlerdi, top kayıpları sonrasında hızlı hücumdan rakibe 16 sayı verdiler. İlk maçla ikinci maç arasındaki farklardan biri de Westbrook’un performansı oldu. İlk maçın 3.periyotunda sahneye çıkıp farkın erimesini sağlayan Westbrook 2.maçta çok kötü bir performans sergiledi. Bir diğer kötü isim de Waiters’dı. Zaten 8 kişilik rotasyonla mücadele eden OKC’de Waiters’ın formda maç geçirmesi de onlar açısından önemli olacak. 2.maçtaki kadar kötü oynarsa şansları oldukça azalacak. Çünkü Iguodala, Durant savunmasında iyi işler çıkarıyor. Yan parçalardan alınacak katkılara çok ihtiyaçları var.

Gelelim bu maçın tahminine. Steve Kerr, ikinci maçta tedbiri hiç elden bırakmadı. Savunmada daima takımı diri tutmaya çalıştı. Bu bağlamda diğer maçlara oranla Curry ve Klay’i birlikte daha az sahada tuttu. Leandro Barbosa’ya daha çok süre verdi. Deplasmandaki maçlarda da aynı şekilde parkede yer alacaklardır. GsW’nin handikapı aşmasını bekliyorum.

Tahmin: MS 2 (-2.5h)

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (20 Nisan)

İdeal 968 – San Antonio Spurs – Golden State Warriors Ms2 1.40 960 – Miami …

Bir Cevap Yazın